Aerocool Aero One Frost'tan Corsair 4000D Airflow'a geçmek mantıklı mı?

Her türlü geç şimdi fark ettim. O ne kadar dar kasaymış arkadaş, kablolama için alanı bile yok. Soğutucu çok hoş ama.
SSD takınca kablo tünellerinin 1 tanesinin üstü kapandı. 363 TL'ye çok iyi bir üründü aslında zamanında çok ucuza almıştım. Kablolamada benim de biraz tembelliğim var, pek güzel kablolama yapmadım soğutucunun fanlarına. Ama 24 pin kablosunu saklayamadım, yılan gibi gözüküyor.

Ekran kartı altına eklediğiniz ekstra 2 fanın ekran kartına faydası oldu mu? Bende kendi kasama düşünüyorum.
3 derece kadar oldu ama oradaki fanlar kuvvetli değil o kadar. Bir tanesi 24 CFM 1 statik basınç, diğeri 45.5 CFM yaklaşık 1 statik basınç.

Fark yaratması için Akasa Viper falan takmak gerek büyük ihtimal. Genel olarak performansa pek faydasını göremedim.

SSD takınca kablo tünellerinin 1 tanesinin üstü kapandı. 363 TL'ye çok iyi bir üründü aslında zamanında çok ucuza almıştım. Kablolamada benim de biraz tembelliğim var, pek güzel kablolama yapmadım soğutucunun fanlarına. Ama 24 pin kablosunu saklayamadım, yılan gibi gözüküyor.

Ben de zamanında 400 civarına almıştım. O kasanın tek normal yeri yüksekliği. Hem enden hem de boydan çok dar, kablolama için elinden fazlası gelmezdi. Geniş alan hem sıcaklık hem de kablolama için çok güzel. 4000/5000D bu açıdan iyi kasalar. Kutu gibi kasaya Gaming X takıyorlar 2000 RPM, 70+ derece. Olmuyor.

3 derece kadar oldu ama oradaki fanlar kuvvetli değil o kadar. Bir tanesi 24 CFM 1 statik basınç, diğeri 45.5 CFM yaklaşık 1 statik basınç.

Fark yaratması için Akasa Viper falan takmak gerek büyük ihtimal. Genel olarak performansa pek faydasını göremedim.
Ekran kartı ile PSU kutusu arasında 1,5 2CM boşluk var. Denesem mi diye düşünüyorum.

Sadece sıcaklık sonucunu baz alırsan aldığına değmez. Değişiklik, bakım konforu, malzeme kalitesi, ileriye dönük, geliştirmeye müsait, aldığım ürün içime sinsin, satacak olursam da kolayca alıcı bulayım dersen 4000D Airflow alınabilir. Siyah ekosistem için seçmiş olduğun Rainbow fanlar pek olmamış Be Quiet falan alsan işte o zaman olurdu.

Son düzenleme:
Premium bir ürüne geçmek var. Yıllarca Cooler Master HAF 912 kullandım ama artık dönemini tamamladı ve Corsair 275R Airflow'a geçtim. O zaman fiyatı bana uygun gelmişti. Kendi istediğim şekilde de eklemeler yaptım. İmkan ve alım gücü varsa geçin tabi.

Son düzenleme:
PSU kutusu delikli olduğu için içerden takacağım fanı. PSU SFX olacağından bolca alan kalacak. En azından deneyeceğim.
Denenebilir hocam. Her türlü kazanç oluyor ancak beklediğiniz kadar vermeyebilir. En azından bende pek olmadı.

Geri
Yukarı