Aerocool Aero500 ön paneldeki Power girişi

HHilmi

Hectopat
Selamlar herkese,

Başlıkta da verdiğim Aerocool Aero500 marka kasanın içinde ön panele bağlı olan “Power” kablosu neye bağlanacak anlamadım.

Şimdi ön panele bağlı olan
  • USB
  • HD Audio
  • Açma/kapama/reset tuşu
  • Power LED
  • HDD LED
Ve dediğim gibi Power girişleri var.

(Kasada fan kontrol tuşları da mevcut, okuduğum kadarıyla onla alakalı bir durum ama hala anlamadım.)

IMG_4946.JPG

Dediğim Power kablosu.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Etiketin olduğu kısıma molex kablosunu bağlayacaksın, güç kaynağına yani. Gösterdiğin yere bağlama sakın etiketin olduğu yere bağla. Ayrıca bu ön panel kablosu değil fan kontrolcü güç bağlantısı.

Çok teşekkürler.

Sadece güç bağlantısını yapacağım değil mi ? Molex kablonun ucunda birde şöyle;

IMG_4947.JPG

Bir giriş var, yoksa bu girişi anakartta bulunana herhangi bir sistem fan soketine mi takacağım?

Ayni kasaya sahibim fakat evde degilim, uzerinde power yazan bir kablo hatirlayamadim. Resimden anlayamiyorum fakat siz bir disi molex ve erkek molexi yan yan koyup resmini cekmissiniz.

Çok teşekkürler.

Eki Görüntüle 318816

Bir giriş var, yoksa bu girişi anakartta bulunana herhangi bir sistem fan soketine mi takacağım?

Bu molex değildir, eğer PSU'dan gelen bir kablo ise bununla işin yok.

Son düzenleme:
Çok teşekkürler.

Eki Görüntüle 318816

Power kablosunu güç kaynağına bağlayacaksın. Bu şekilde fanların kendi güç ünitesine güç gidecek. Diğer kabloyu ise fan kontrolcüsü ne bağlayacaksın.

2. Attiginiz resmideki kablo tahmin ediyorum guc kaynagindan geliyor durum buysa hicbir yere takmayin, dertsiz basiniza dert almayin. Muhtemeldir ki floopye takilmak icin ayrilmis cikistir.

2. Attiginiz resmideki kablo tahmin ediyorum guc kaynagindan geliyor durum buysa hicbir yere takmayin, dertsiz basiniza dert almayin. Muhtemeldir ki floopye takilmak icin ayrilmis cikistir.
Siz diyorsunuz ki 2. kablo güç kaynağından geliyor. Peki hangi güç kaynağında böyle bir güç kablosu var ?

Şöyle daha düzgün atayım.

IMG_4950.JPG

Bu PSU kutusundan çıkan kablo, hiçbir yere bağlı değildi.

IMG_4952.JPG

Bu ise kasaya bağlı olan hem dişi hem erkek pin girişli kablo.

IMG_4953.JPG

PSU nun kablolarıda bu şekilde.

Şimdi ilk attığım molex kablosunu kasada ki “Power” kablosuna takacaksam, molexin o diğer ucunu anakarta mı takacağım ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı