Aerocool Air frost Plus fixed OC için alınır mı?

Mhk05

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, ben fan almaya karar verdim. Daha doğrusu fan almaya karar vermemin sebebi OC yapmak istiyorum ve OC yapmayı araştırmaya başladım. En ince ayrıntısına kadar öğrenip yapacağım ve OC ile alaklı bilgim sıfır yani sıfırdan kastım az buçuk bir bilgim var. Her neyse size soruyorum. OC için Aerocool Air frost Plus fixed fan iyi midir yoksa farklı bir fan takayım mı?

Not: Önerilere açığım, sistemim Ryzen 3 3100, RX 560 4 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam, ben fan almaya karar verdim. Daha doğrusu fan almaya karar vermemin sebebi OC yapmak istiyorum ve OC yapmayı araştırmaya başladım. En ince ayrıntısına kadar öğrenip yapacağım ve OC ile alaklı bilgim sıfır yani sıfırdan kastım az buçuk bir bilgim var. Her neyse size soruyorum. OC için Aerocool Air frost Plus fixed fan iyi midir yoksa farklı bir fan takayım mı?

OC için sıvı soğutma daha etkili olur.

Kule tipi almalısın bu soğutucu stok soğutucudan 1 derece anca fark eder bütçe arttırmalı ve kule tipi almalısın.
OC için sıvı soğutma daha etkili olur.

Sıvı soğutmaya gerek yok kaliteli hava soğutucu yeterli olur işlemci si çok ısınan bir işlemci değil.

Son düzenleme:
OC için kule tipi bakır borulu soğutucu öneriyorum, bütçe belirtirsen öneri yapabiliriz.

Yani bütçem 300-400 TL bandın da.

Kule tipi almalısın bu soğutucu stok soğutucudan 1 derece anca fark eder bütçe arttırmalı ve kule tipi almalısın.

Sıvı soğutmaya gerek yok kaliteli hava soğutucu yeterli olur işlemci si çok ısınan bir işlemci değil.

Onu benden dünkü bir makalede okudum ama fiyatları nasıl acaba bir atabilirseniz.
Aslında biliyorum bende zaten Aerocool Air frost plus fixed var sistemde gelmişti yani konuş balşığını yanlış sordum eğer kendi soğutucum yeter OC yapacaktım ama yetmez ise değiştireceğim.

Yani bütçem 300-400 TL bandın da.

Onu benden dünkü bir makalede okudum ama fiyatları nasıl acaba bir atabilirseniz.
Aslında biliyorum bende zaten Aerocool Air frost Plus fixed var sistemde gelmişti yani konuş balşığını yanlış sordum eğer kendi soğutucum yeter OC yapacaktım ama yetmez ise değiştireceğim.

Yetmez diye düşünüyorum sana kendi kullanıp memnun kaldığım ID cooling SE 224 XT önerebilirim bayağı fark etti ve kaliteli.
Ryzen 5 3600 de 33 derece fark etti.

Yetmez diye düşünüyorum sana kendi kullanıp memnun kaldığım ID cooling SE 224 XT önerebilirim bayağı fark etti ve kaliteli.
Ryzen 5 3600 de 33 derece fark etti.

Bu çok ucuz bir fiyata satılıyor 250-300 TL bandın da alınabilir bir şey teşekkür ederim düşüneceğim.
İşlemcinin TDP değeri 65W olduğu için abartı bir soğutmaya gerek duymuyor, minimum Dark X90 soğutucu alabilirsin. Haşmetli bir ürün olsun, OC'ye abanacağım diyorsan;

Bu fanda güzel daha doğrusu fanlar 3 tane fan var yanlış okumadıysam bu nasıl bir fark yaratıyor?

Dark X90'da 1 fan, Rampage Wind Chill-420'de 2 fan var. İkisinin arasında tabii ki var, fakat işlemcin 65W TPD'ye sahip olduğu için bu farklar çok da göze batmıyor. OC bildiğini varsayarak minimum Dark X90 soğutucu öneriyorum.

Dark X90'da 1 fan, Rampage wind chill-420'de 2 fan var. İkisinin arasında tabii ki var, fakat işlemcin 65W Tpd'ye sahip olduğu için bu farklar çok da göze batmıyor. OC bildiğini varsayarak minimum Dark X90 soğutucu öneriyorum.

Anladım teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı