Çözüldü Aerocool Airhawk Duo renk değiştirmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Figo881

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, anakart olarak Gigabyte B550 Vision D olan masaüstü bilgisarımda Aerocool Airhawk Duo kasa kullanıyorum fakat fanların rengi sabit kırmızı ve değişmiyor. Kasanın reset tuşuna basınca da bilgisayar yeniden başlatılıp BIOS ekranı açılıyor. Bunun bir yolu var mıdır? Yardımcı olursanız sevinirim...

Çözüm
Fan kontrolcü olarak küçük kumanda var ama onunla sıvı soğutmanın rengini, kasanın tepe fanlarını vs. değiştirebiliyorum.
Rgb uygulaması da mevcut ama onunla sadece kumandadan kontrol ettiklerimi görebiliyor ve değiştirebiliyorum.
Ayrıca reset tuşuna basınca yeniden başlayıp bios ekranının açılması normal mi?
Reset tuşuna basınca bilgisayarın yeniden başlaması normal fakat BIOS'a kendi kendine girdiğini daha önce hiç görmemiştim.

Bahsettiğim kontrolcü kumanda değil, kasanın içinde bir kontrolcü olmalı.

Renkleri değişmeyen fanların RGB bağlantılarının yapıldığından emin olun. Fanların kablolarını RGB kontrolcüye bağlamalısınız.
Kasanızda fan kontrolcü var mı?

Fan kontrolcü yoksa fanların RGB bağlantısını anakartınıza yaptınız mı?

Eğer anakart bağlantısını yaptıysanız Gigabyte RGB Fusion uygulamasını indirdiniz mi?
Fan kontrolcü olarak küçük kumanda var ama onunla sıvı soğutmanın rengini, kasanın tepe fanlarını vs. değiştirebiliyorum.
Rgb uygulaması da mevcut ama onunla sadece kumandadan kontrol ettiklerimi görebiliyor ve değiştirebiliyorum.

Reset tuşuna basınca bilgisayarın yeniden başlaması normal fakat BIOS'a kendi kendine girdiğini daha önce hiç görmemiştim.

Bahsettiğim kontrolcü kumanda değil, kasanın içinde bir kontrolcü olmalı.

Renkleri değişmeyen fanların RGB bağlantılarının yapıldığından emin olun. Fanların kablolarını RGB kontrolcüye bağlamalısınız.

Çözüm

Geri
Yukarı