Aerocool CS-107 V2 vs Rampage Private

Bütçe
890
Msi'ın M100A modeli de akrilik cam kullandığı için ilgimi çekmedi. İkinci el kasa ararken tam olarak ne yazıp nereyi kullanmalıyım bilmiyorum. Baktığımda çoğu 2. el ilanları sıfırla aynı fiyat neredeyse. Bu arada Adanada yaşıyorum bu da 2.el konusunda benim için dezavantaj.

Hocam önerdiğiniz kasanın yan camı akrilik.
Düşük bütçede temperli/akrilikten ziyade genel kasa kalitesine bakmak daha doğru. Zira sırf temperli cam diye giriş seviye bir kasa almaktansa orta seviye ama akrilik bir kasa tercihim olur.

Msi'ın M100A modeli de akrilik cam kullandığı için ilgimi çekmedi. İkinci el kasa ararken tam olarak ne yazıp nereyi kullanmalıyım bilmiyorum. Baktığımda çoğu 2. el ilanları sıfırla aynı fiyat neredeyse. Bu arada Adanada yaşıyorum bu da 2.el konusunda benim için dezavantaj.
Şuna bakabilirsin. Taş gibi kasa, cillop gibi fiyat. Kargolama 150 TL bile tutsa sıfırı 1400 olan kasayı 900'e almış oluyorsun ve 900 TL'ye kadar olan bütün kasalardan 2 kat daha kaliteli bir kasa.

Şu da diğer bir önerim.

Düşük bütçede temperli/akrilikten ziyade genel kasa kalitesine bakmak daha doğru. Zira sırf temperli cam diye giriş seviye bir kasa almaktansa orta seviye ama akrilik bir kasa tercihim olur.

Akrilik kolay çiziliyor, zaten konu sahibinin kullandığı kasayı değiştirme sebebi de bu. 0 alacaksa Rampage private alınabilir yan camı temperli cam, kasanın saç kalitesi ne iyi ne kötü

Akrilik kolay çiziliyor, zaten konu sahibinin kullandığı kasayı değiştirme sebebi de bu. 0 alacaksa Rampage private alınabilir yan camı temperli cam, kasanın saç kalitesi ne iyi ne kötü
Şimdi MSI OFFICIAL sayfasından gözattığımda temperli cam diyor Mag Forge 100M için, kesin bir bilgisi olan var mı?

Evet temperli cam, kullanıyorum.
Kral kusura bakma ben az önceki linkteki M100A ile karıştırmışım. Gönül isterki rampage bir kasa bu fiyatlara satılmasın ama incelediğim kadarıyla bu fiyatta en iyi küçük boyutlu ve hava akışı düzgün kasa bu. Artık rampage yazan yere bir sticker yapıştırırız yapacak bir şey yok :D

Şimdi MSI OFFICIAL sayfasına göz attığımda temperli cam diyor MAG Forge 100M için, kesin bir bilgisi olan var mı?
MAG Forge M100A modeli akrilik, MAG Forge 100R, 100M ve 101M modelleri ise temperli. M100A'nın datasheetine bakarsanız akrilik yazıyor.

Geri
Yukarı