Aerocool Cylon RGB kasa hava sirkülasyonu için modifiye

Dias

Hectopat
Öncelikle herkese merhaba, arkadaşlar biliyorsunuz bu kasa önden hava almıyor dolayısıyla fan alsak süs amaçlı alıyoruz. Ben buradaki adam gibi kapağı çıkarıp fanların önüne bir toz filtresi takmayı düşündüm. Bu işin fiziğini bilen arkadaşlar yardımcı olabilirler mi? Böyle yaparsam hava akışına katkısı olur mu? Ben bu işlerden anlamadığım için buraya yazayım dedim ne düşünüyorsunuz bu konuda?

1607081282404.png

Öncelikle herkese merhaba, arkadaşlar biliyorsunuz bu kasa önden hava almıyor dolayısıyla fan alsak süs amaçlı alıyoruz. Ben buradaki adam gibi kapağı çıkarıp fanların önüne bir toz filtresi takmayı düşündüm. Bu işin fiziğini bilen arkadaşlar yardımcı olabilirler mi? Böyle yaparsam hava akışına katkısı olur mu? Ben bu işlerden anlamadığım için buraya yazayım dedim ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Eki Görüntüle 764276

Aerocool Cylon Hava Sirkülasyonu İçin Modifikasyon dün görmüştüm inceleyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Evet bunu gördüm ama ne gerek var kasayı bozmaya böylesi daha yatkın geldi bana delik açmaktansa hem daha çok hava alabileceğini düşünüyorum. Hiç olmadı filtrenin üstüne şu kolon hoparlörlerin önündeki saç demirlerden kestiririm.

Bence de kasaya zarar verme, bakarsın kasayı satıp yerine başka ürün alacak olursun kasaya yapacağın bir şey kasanın elinde kalmasını sebep olur. Hatta senin yerinde olsam kasayı satışa koyardım eğer iyi bir fiyata satabilirsen direk önü mesh düzgün bir kasa alırsın.

Bence de kasaya zarar verme, bakarsın kasayı satıp yerine başka ürün alacak olursun kasaya yapacağın bir şey kasanın elinde kalmasını sebep olur. Hatta senin yerinde olsam kasayı satışa koyardım eğer iyi bir fiyata satabilirsen direk önü mesh düzgün bir kasa alırsın.
Ya onü meshlerde 400 500 tlden basliyor en dandiği bunu satsam 200 tlye 250-300 tl para koymam lazım. Ben o parayı kasaya değil fanlara harcamayı düşünüyorum. Bu kasanın onünü açıp kaliteli gercekten soğutan fanlar takmak daha mantıklı geldi yeni kasa almaktan.

Ya onü meshlerde 400 500 TL'den basliyor en dandiği bunu satsam 200 TL'ye 250-300 TL para koymam lazım. Ben o parayı kasaya değil fanlara harcamayı düşünüyorum. Bu kasanın onünü açıp sağlam fanlar takmak daha mantıklı geldi yeni kasa almaktan.

Geçen hafta Zalman N5 330-350 liraya Vatan'da satılıyordu o zaman denk gelseydik onu aldırtıdım sana :D. Ama bence fiyatları takip et yılbaşı indirimi falan diye 300-350'ye düşerse alır bunu satarsın :D.

Geçen hafta Zalman N5 330-350 liraya Vatan'da satılıyordu o zaman denk gelseydik onu aldırtıdım sana :D. Ama bence fiyatları takip et yılbaşı indirimi falan diye 300-350'ye düşerse alır bunu satarsın :D.
O kasayada baktım hem gözüme küçük gözüktü hemde fanları çok iyi değil gibi geldi bana.
Bu arada biz bu işe girişicez de sıcaklık ne kadar düşer mesela?

O kasayada baktım hem gözüme küçük gözüktü hem de fanları çok iyi değil gibi geldi bana.

Dostum tam nereden baktın bilmiyorum ama.

Bu senin kasan:
Kasa Boyutu (Yük x Gen x Der)459mm x 198mm x 413mm

Bu Zalman n5:
Dimensions450 (H) x 200 (W) x 437 (D) mm

Yüksekliği senin kasadan 9mm daha düşük buna karşın 24mm daha uzun. Yani pek de küçük sayılmaz.

Fanlara gelince 400 liralık kasanın içinde 100ER liralık fan beklenemez ama buna karşın fanları.
MasterFan MF120L Non LED | Cooler Master bu ürünle denk(CFM olarak) sayılır.

Not: Sakın yanlış anlama, diretmiyorum zaten kasa içine sinmediyse ne olursa olsun almamalısın ben olaya performans açısından baktığımdan diyorum.

Dostum tam nereden baktın bilmiyorum ama.

Bu senin kasan:
Kasa Boyutu (Yük x Gen x Der)459mm x 198mm x 413mm

Bu Zalman n5:
Dimensions450 (H) x 200 (W) x 437 (D) mm

Yüksekliği senin kasadan 9mm daha düşük buna karşın 24mm daha uzun. Yani pek de küçük sayılmaz.

Fanlara gelince 400 liralık kasanın içinde 100ER liralık fan beklenemez ama buna karşın fanları.
MasterFan MF120L Non LED | Cooler Master bu ürünle denk(CFM olarak) sayılır.

Not: Sakın yanlış anlama, diretmiyorum zaten kasa içine sinmediyse ne olursa olsun almamalısın ben olaya performans açısından baktığımdan diyorum.
Ya içi dar geldi bana kablolarken sıkıntı çekerim gibi geliyor. Fan konusunda dediğim gibi eldeki malzemeyi en iyi şekilde kullanıp performans odaklı (fanları kastediyorum) harcama yapmak daha iyi olur bence. Estağfurullah canım neden yanlış anlayayım. Ben zaten sizlerle bu konuda konuşmak fikir alışverişi yapmak için buraya yazıyorum. 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı