Aerocool KCAS 600W PSU yük altında ses yapıyor

Yer
İstanbul/Ataşehir
Her oyunda olmuyor bu ses, ancak Battlefield 1'de oluyor mesela. CS:GO'da veya MudRunner'da falan olmuyor.
Daha çok güç isteyen oyunlarda oluyor kısaca. Kulağımı bir hayli PSU'ya yaklaştırınca geliyor ses. Onun dışında normal oturma pozisyonunda duyulmuyor. Ses, ince bir tiz şeklinde. Sanırım coil whine. Bunun bir zararı veya etkisi olur mu acaba sesten başka?

PSU: Aerocool KCAS 600W 80 Plus Bronze (12V kanalından 540W veriyor).

Hocam, Coil Whine zararlı değildir. Sadece ses yapar. Bobinlerin arasında bulunan silikonlar arasında bulunan boşluklar sebep olabilir.

Coil Whine olması C4 olduğunu göstermez. 600W biraz sınırda kalıyor. 2060 Super besler ama 3060 Ti besleyeceğinden emin değilim.

Yok zaten bu PSU'nun kötü olmadığını biliyorum, fakat güç olarak o kartlara yetebilecek mi onu merak ettiğimden sordum.
Yoksa, Frisby, Gamepower, Gamemax, Everest veya Rampage'den kat ve kat iyi olduğu apaçık gerçek hocam Aerocool'un.

Yok zaten bu PSU'nun kötü olmadığını biliyorum, fakat güç olarak o kartlara yetebilecek mi onu merak ettiğimden sordum.
Yoksa, Frisby, Gamepower, Gamemax, Everest veya Rampage'den kat ve kat iyi olduğu apaçık gerçek hocam Aerocool'un.
3060 TI için yetersiz gelme ihtimali var. Ben olsam riske atıp 3060 TI almazdım. Aldığınızda beslemezse üzülürsünüz.

Geri
Yukarı