Aerocool Power Supply arızası

Evrenos46

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Corsair 16 GB 2x8 3000 mhz CL16 DDR4
İşlemci
Ryzen 5 2600
Merhabalar. Aerocool 650 g +80 Plus Gold marka model Power Supply aldım 3 sene olacak kullanıyorum. Bugün bir koku geldi ve PC'yi koklamaya başladım yanık ile karışık değişik bir koku vardı PSU'yu koklayınca sorunun PSU'dan olduğunu anladım. Netleştirmek istediğimde Power tuşunu arkasından kapattım kapanmadı hala anakarta ve ekran kartına güç vermeye devam etti Power tuşu bozulmuş olabilir mi? PC çalışıyor açılıyor. Lakin PC kapalıyken bile güç kablosunu PSU'ya taktiğim andan itibaren çıtır çıtır ses geliyor bir şeyler içeride yanıyor gibi ne olduğunu pek anlamadım bu yüzden konuyu buraya taşımak istedim. Yeni PSU almam mı gerekiyor yoksa bunu yaptırmam mı daha iyi olur yaptırıcaksam nereye götürmeliyim? Garantisi bitmiş bu arada. PC bileşenlerini resim olarak yüklüyorum.

PSX_20190212_151558.jpg

2 sene garantisi var diye biliyorum. bilgisayarı aldığın yerle irtibata geç halen devam ediyorsa garantisi. boşuna para verme yenisine. ama tabi başka marka almanı tavsiye ederim. ya da aynı ürünle birebir değişimi yapılacaksa akım korumalı prize bağlayarak kullanmaya devam et bilgisayrını. yada gelen yeniyi satıp biraz da üzerine katarak daha güvenilir bir marka araştır.

2 sene garantisi var diye biliyorum. Bilgisayarı aldığın yerle irtibata geç halen devam ediyorsa garantisi. Boşuna para verme yenisine. Ama tabii başka marka almanı tavsiye ederim. Ya da aynı ürünle birebir değişimi yapılacaksa akım korumalı prize bağlayarak kullanmaya devam et bilgisayrını. ya da gelen yeniyi satıp biraz da üzerine katarak daha güvenilir bir marka araştır.

İstanbul'da yaşıyorum sürekli bir elektrik sorunu olduğunu için bu güç kaynağını aldım. Buna rağmen böyle sorun çıktı
IMG_20211223_154000.jpg

Ben bunu kullanıyorum. Sistem bilgilerim imzamda yazıyor. 11 aydır bir sorun yaşamadım. bizim burada da 2 günde bir elektrik kesilip geliyor son zamanlarda.

corsair birçok konuda farkını hissettiriyor. Özellikle Amazon prime linkini paylaştım. 7 TL prime üyelik ücreti var. bunun yanında çok güvenilir oluyor alışveriş, iade işlemleri vs. bugün sipariş verirsen yarın eline geçer ve kullanmaya başlarsın. başka bişiy tavsiye edenler de olur mu bilmiyorum ama corsair işin içine girince ben bir şeyden korkmuyorum :)

Yeni konular

Geri
Yukarı