Aerocool Power Supply arızası

Evrenos46

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Corsair 16 GB 2x8 3000 mhz CL16 DDR4
İşlemci
Ryzen 5 2600
Merhabalar. Aerocool 650 g +80 Plus Gold marka model Power Supply aldım 3 sene olacak kullanıyorum. Bugün bir koku geldi ve PC'yi koklamaya başladım yanık ile karışık değişik bir koku vardı PSU'yu koklayınca sorunun PSU'dan olduğunu anladım. Netleştirmek istediğimde Power tuşunu arkasından kapattım kapanmadı hala anakarta ve ekran kartına güç vermeye devam etti Power tuşu bozulmuş olabilir mi? PC çalışıyor açılıyor. Lakin PC kapalıyken bile güç kablosunu PSU'ya taktiğim andan itibaren çıtır çıtır ses geliyor bir şeyler içeride yanıyor gibi ne olduğunu pek anlamadım bu yüzden konuyu buraya taşımak istedim. Yeni PSU almam mı gerekiyor yoksa bunu yaptırmam mı daha iyi olur yaptırıcaksam nereye götürmeliyim? Garantisi bitmiş bu arada. PC bileşenlerini resim olarak yüklüyorum.

PSX_20190212_151558.jpg

Direnç net üzerinden bakabilirsiniz. Elinizdeki ürün için açma kapama tuşunun ölçülerine bakın. Muhtemelen dediğim yerde vardır.

Aradım bulamadım ismini de bilmiyorum PSU açma kapama tuşu diye arıyorum hiçbir yerde denk gelemedim. Benim aklıma şöyle bir fikir geldi zaten bu tuşun görevi arkadan kapamak açmak bunu tamamen iptal etsem ne olur?

bunu al dene. olmadı tarif ettiğim yerde kesin hallederler hemen.

Çok teşekkür ederim sana ve diğer arkadaşlara yarın deneyeceğim lehim yapacağım eğer olursa devam eğer olmazsa sana hediyemdir kargo ile istediğin yere gönderirim. Açma kapama tuşunu iptal etsem bir sorun teşkil eder mi?

Geri
Yukarı