Aerocool Quartz cam değişimi

batuhannpk

Centipat
Merhaba arkadaşlar şu anda Aerocool quartz Red ATX kasa kullanmaktayım ama işlemcim çok fazla ısınıyor kasanın yan ve önü cam panel ön panelden çok fazla hava almıyor hatta neredeyse hiç almıyor. Tanındaki cam panel ise 5-6 mm kalınlığında bir cam olduğu için ısı dışarı çıkmıyor ve işlemcim 90 dereceleri görüyor. Anakarttan fan ayarlarını sona aldım şu an 85'i geçmiyor oyun oynarken sorum şu bu yan ve ön cam paneli değiştirmek istiyorum buraya ne takabilirim pleksi denen bir malzeme duydum. Kestirebileceğim bir yer var mı bildiğiniz? Daha önce bu sorunu yaşayan oldu mu? İşlemcime daha fazla zarar vermek istemiyorum kasanın linkini aşağı bırakacağım yan camı açtığımda sıcaklık 75 dereceyi geçmedi. Takınca tekrar 85 oldu. Oynadığım oyunlar FIFA 19 PUBG Lite Crew 2 GTA 5, bu arada ekran kartı yük altında 71 dereceye kadar çıkıyor. Kasa hava akışı güzel olan 300 400 TL'lik kasa önerebilirsiniz arkadaşlar. Kasanın üzerine 2 tane ekstra fan taktım içeride ki havayı dışarı veren 85 sabit ağır bir oyuna girince biraz karışık oldu ama aklıma çok takıldı.

Sistem; Ryzen 5 1600 stok fan.
ASRock A320M HDV 4.
8 GB 3000MHz RAM.
Sapphire RX590 Nitro+
500W PSU.
Kasa linki: https://www.hepsiburada.com/aerocoo...cldY-WjenO-keqpRum5KrX0LNox9417QaAjvnEALw_wcB

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı kasa bende var ve adana da olmama ragmen yazın 70'i geçmedi. Odanın pencesinin karşı tarafına koyma şansın varsa çok fark ediyor çünkü kasamın yerini değiştirdim ve dereceler de artış oldu biraz. Gerekirse kapagı çıkart agır oyunlar oynayacagın zaman.

Sen
Aynı kasa bende var ve adana da olmama ragmen yazın 70'i geçmedi. Odanın pencesinin karşı tarafına koyma şansın varsa çok fark ediyor çünkü kasamın yerini değiştirdim ve dereceler de artış oldu biraz. Gerekirse kapagı çıkart agır oyunlar oynayacagın zaman.
Sen camı çıkardın mı kasa hiç hava almıyor ki nerdeyse özellikleri ne senin

Bir de sen hangi oyunu oynuyordun bende CS:GO LOL'de sıkıntı yok ama FIFA 19 gibi ağır oyunlara girince oluyor.

Son düzenleme:
Bende de aynı kasanın mavi modeli var gerçekten aldığım için çok pişmanım. Yeni kasa almak istiyorum ancak nasıl monte edeceğimi bilmediğim için yapamıyorum da 😅

Merhaba,
Buradan istediğiniz ölçüde ön panel kestirebilirsiniz. Dizaynını da değiştirme imkanınız var.

Gametech Zeus Performans Arttırıcı Ön Panel - n11.com

Ben de Aerocool quartz revo model kasayı görüntüsüne aldanıp aldım. Önde 3 fan olmasına rağmen kasanın içine hiç hava üflemiyordu. Ön cam da kasanın ön paneline yapışık olduğundan ilk başta biraz tereddüt ettim ama gözümü karartıp camı söktüm. Biraz maket bıçağı, biraz saç kurutma makinesi derken sorunsuz şekilde söküldü cam. Parça siparişini 2 milim dar vermişim ama yerine takınca güzel oldu. Camın ölçüsünü ve parçanın yapıştırılacağı kenar kalınlıklarını doğru almak lazım. Şimdi de taktığım parçanın arkasına istediğim ölçüde kesip şerit mıknatıs gibi bir şeyle takabileceğim bir toz fitresi arıyorum.

Umarım faydalı olmuştur.

Yeni konular

Geri
Yukarı