Aerocool Scar RGB kasa için en iyi hava akışı

Oestt

Femtopat
Daha fazla  
Kasam için en iyi hava akışını istiyorum. Forumlarda arka ve üst bölümdeki fanlar dışarıya, ön taraf içeriye hava verir ve bu en iyi hava akışını sağlar diyorlardı. Fakat ben üstteki fanı içeriye doğru hava verecek şekilde ayarladığım zaman işlemci sıcaklığının düştüğünü gördüm. Sizce üstteki fan havayı içeriye mi almalı dışarıya mı vermeli?

Kasam: https://www.hepsiburada.com/aerocoo...MI3piPzrnk8AIVx-d3Ch1shQs0EAAYASAAEgJpa_D_BwE

Ekstradan kasa yapısı olarak tam hava akışı sağlayamıyordu, ben de üstteki ve öndeki RGB şerit kısımları söküp daha fazla hava almasını sağladım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önden alınan hava üst ve arkadan atıldığında düzgün bir hava akışı olur. Hava önden girer, bileşenlere çarpıp üstten tahliye olur. Air flow deniyordu yanlış hatırlamıyorsam bu olaya. Üstten de, önden de havayı içeriye almak ise hava akışı dengesini alt-üst eder. Tavsiyem, önden havanın girip üst ve arkadan tahliye olmasıdır.

Üsteki fanlar sıcak havayı dışarıya üfler. Peki üsteki fanları dışarıya göre ayarladığınız da ne gibi sıcaklıklar oluyor?

The Witcher 3 oynarken 60 dereceden 57 - 56 derecelere düştü CPU-Z üzerinden stres testi yaptığım zaman da 2 3 derece düştüğünü gördüm (içeriye hava verirken) işlemciye overclock yaptığım için ne kadar düşük sıcaklık o kadar iyi benim için.
Egzoz fanım Arctic F14, işlemci soğutucum Snowman T6 Ultra.

Yeni konular

Geri
Yukarı