Aerocool Split kasa önüne fan takılır mı?

Raylvord.

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Architect
Arkadaşlar merhaba Aerocool split kasaya sahibim kasa stok olarak sadece egzoz fan ile geliyor aslında içerideki hava akışı iyi ve fazla da ısınma olmuyor lakin bir fan daha alaraktan daha da rahatlatmak istedim. Öncelikle kasa mid Tower bir kasa ve ön ve yan tarafında ızgaralar var yani buralardan hava dışarı çıkabiliyor peki ben buralara fan takabilir miyim?

P_20200508_163835.jpg
P_20200508_163907.jpg
P_20200508_163858.jpg

Evet kasanın içerisi bu şekilde ön tarafta bu girişler var acaba buraya fan takılır mı ya da nasıl yapabilirim takarsam SYS fan girişi boşta şu an ona mı takacağım yoksa Molex ile mi bağlamalıyım teşekkür ederim.

Takılabilir hocam bana sanki ön kapak ile ızgara arasına takılır gibi geldi kontrol edersiniz.

Boşta molex varsa bağlayabilirsiniz.

Molex ten yana sıkıntı olacağını zannetmiyorum yeni sistemler sata olduğu için fazla ihtiyaç duyulmuyor.

n11.com'dan 12cm Soğutucu Kasa Fanı - 3D - 15 LED - Lastik Pad - Kırmızı Renk seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
Böyle bir ürün buldum hem molex hem anakart güç girişi var yorumları olumlu.

Teşekkür ederim. Fazla pahalıya kaçmadan uygun ve güçlü fan var mı bildiğiniz?
Merhaba. Kasanızda 4 adet 120mm fan girişi bulunuyor. Bunlardan 1 tanesi arkada hali hazırda takılı olan fan ve 3 tanesi ikinci fotoğraftaki üst üste konumlandırılmış fan yuvaları. Buraya 120mm'lik fanlar takabilirsiniz. Önerim ise bütçe belirtmediğinizden ötürü kaliteli ve sessiz çalışan Akasa Viper S-Flow olacak. Linkini bırakayım.

Anakart modelinizi paylaşmanızı istemiştim ancak 1.fotoğrafı gözden kaçırmışım kusura bakmayın. Bir daha inceleyeyim.

Merhaba. Kasanızda 4 adet 120mm fan girişi bulunuyor. Bunlardan 1 tanesi arkada halihazırda takılı olan fan ve 3 tanesi ikinci fotoğraftaki üst üste konumlandırılmış fan yuvaları. Buraya 120Mm'lik fanlar takabilirsiniz. Önerim ise bütçe belirtmediğinizden ötürü kaliteli ve sessiz çalışan Akasa Viper S-Flow olacak. Linkini bırakayım.

Çok teşekkür ederim. Kasanın arkasını açtığımda Molex bağlantılarına baktım ve 4 pin girişli uçlar buldum lakin bunlar dişi uçlar yani bunlara pinleri geçiriyor olmamız lazım fanlardaki Molex bağlantıları pinli mi oluyor veyahut nasıl bağlayabilirim?
Fan takmak için bahsettiğiniz yer burası mı yoksa kabloların geçtiği üst kısım mı?
P_20200508_163846.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı