Aerocool VX Plus 500W kaliteli mi?

fryzen

Kilopat
Makaleler
24
Arkadaşlar merhaba. Aerocool VX Plus 500W güç kaynağı almayı düşünüyorum. Kağıt üstünde temel korumalara ve %79 verimliliğe sahip ama kaliteli midir? Bütçem 200TL ve yük altında 330W güç tüketen bir sistemde kullanacağım, anakart bağlantılarım uyumlu. Teşekkür ederim.

Çözüm
Arkadaşlar merhaba. Aerocool VX Plus 500W güç kaynağı almayı düşünüyorum. Kağıt üstünde temel korumalara ve %79 verimliliğe sahip ama kaliteli midir? Bütçem 200TL ve yük altında 330W güç tüketen bir sistemde kullanacağım, anakart bağlantılarım uyumlu. Teşekkür ederim.
Aerocool VX Plus 400W olanını yük altında 274W güç tüketen sistemimde, yaklaşık dört aydır kullanmaktayım ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım. 200 TL ile alınacak en iyi PSU Aerecool VX 500W. Alabilirsiniz.
Arada sırada fan traktör sesi çıkartıyor, fan hızı son devire dayanıyor
Bu durumun aynısını sistem boştayken, birkaç saniye yaşıyorum. Bence gayet sessiz çalışıyor. PC uyuduğum odada ve ses yok gibi. Oyun oynadığınızda fan devri elbette yükselecektir fakat, traktör uğultusuna benzer bir sesi bende arada duydum.🙂
aerocool Kcas 600 modelini kullanıyorum traktör sesi bende de var ama bu sürekli olan birşey değil hatta sizde olucak diye birşeyde yok psu'lar ne kadar yük altına girerse o kadar fazla ısınır 400w psu'ya 350w tüketen sistem takarsanız bu PSU ısınacaktır onun için 600w alıp 350w de kullanmak her zaman daha mantıklıdır.

aerocool Kcas 600 modelini kullanıyorum traktör sesi bende de var ama bu sürekli olan birşey değil hatta sizde olucak diye birşeyde yok psu'lar ne kadar yük altına girerse o kadar fazla ısınır 400w psu'ya 350w tüketen sistem takarsanız bu PSU ısınacaktır onun için 600w alıp 350w de kullanmak her zaman daha mantıklıdır.
kcas 600 watt ben kullanıyorum. Gayet sessiz çalışıyor. Bi arkadaşa uygun yollu birşey almak istedik. Everest filan alacağıma bunu almak daha mantıklı geliyor bana. Düşük bir işlemci ile rx580 kullanacağız.

kcas 600 watt ben kullanıyorum. Gayet sessiz çalışıyor. Bi arkadaşa uygun yollu birşey almak istedik. Everest filan alacağıma bunu almak daha mantıklı geliyor bana. Düşük bir işlemci ile rx580 kullanacağız.
Ben rx5700xt ve ryzen 3600 kullanıyorum ekran kartı canı istediği zaman 230w gibi güzel bir değer çekebiliyor onun için ben power supply'ı yüke sokuyorum sizde fanını bile çalıştırmayacaktır.

Ben rx5700xt ve ryzen 3600 kullanıyorum ekran kartı canı istediği zaman 230w gibi güzel bir değer çekebiliyor onun için ben power supply'ı yüke sokuyorum sizde fanını bile çalıştırmayacaktır.
500 watt olan versiyonu hakkında bi kaç olumsuz yorum okuyunca biraz kafamı karıştırdılar. Kcas serisi farklıymış çünkü

500 watt olan versiyonu hakkında bi kaç olumsuz yorum okuyunca biraz kafamı karıştırdılar. Kcas serisi farklıymış çünkü
Herhangi bir sertifikası yok fakat, bizzat 400W olanını test ettim ve 320W kadarını 12W kanalı üzerinden verebiliyor. Ama kafa kafaya yetme durumu olacağı için ısınacak ve fan seside çıkacaktır. Kasa içi havalandırma üst düzey değilse sistemi bile kapatabilir. 80 Plus Bronze sertifikalı 600 veya 650W PSU tercih etmeniz daha iyi olur. Birçok arızanın temelinde PSU'nun doğru akım verememesinin etkisi büyüktür. Aerocool VX500 çöp bir PSU değildir fakat, fiyatına göre tercih edilebilir. RX580'i rahatlıkla besler. Kasa içi havalandırma iyiyse ve kasanın önünde 3 adet fan var ve mesh yapıdaysa alınabilir. Aksi halde ısınacak ve sistemi kapatacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı