Afox markası nasıldır?

Neye dayanarak Afox markasını önermiyorsunuz, sadece merak ettim James donkey, Game Power, Power Boost gibi buna da mı ön yargı başladı forumda?
Ön yargı değil hocam tecrübe. İmzama bakarsanız yaptığım Gamepower Ursa İncelemesini görebilirsiniz. Fareyi alalı 2-3 ay oldu, şimdiden üstünde sinir bozucu soyulmalar var. Kalitesiz mal kullanıyor bu markalar.

Forumda 200TL bandında kulaklık arayan insanlara James Donkey kötü deyip, gidip üstüne biraz daha koy şunu al dedikten sonra 3000 liralık ürün linki atanı bile gördüm, kaç kere rastladım. Fiyatına göre olması gerekenin üzerinde performans veren birçok küçük firma var, burası bir teknoloji platformu, burada en iyi deneyime ulaşmaları için insanlara yardım etmeye çalışıyoruz köstek olmaya değil. Ayrıca tabii ki sorunları olacak 250TL'ye 500TL performans sunmaya çalışıyorlar, sunarlar sunamazlar orası ayrı o zaman eleştrini yaparsın, ama sağdan soldan duyduğumuz yalan yanlış bilgilerle insanları yönlendirmeye gerek olduğunu düşünmüyorum, referans göstermenin gerektiğini savunuyorum. Ayrıca yanlış anlaşılma olmasın burada herhangi bir markayı savunmuyorum yada kötülemiyorum objektif yaklaşmaya çalışıyorum eğrisi doğrusu neymiş araştırıyorum.
Kısaca özetliyorum aynı malzemelerle aynı miktarda kullanarak aşçının yaptığı yemeğin aynısını yaparım, burda mantık bu. Restorant onu 40tlye satarken bana maliyeti 15tl olmuş olur.
Son kez düzenliyorum, yine aynı örnekten gideyim aşçının yaptığı bir yemek kötü diye yaptığı diğer yemekleri tadına bakmadan eleştirmek bencilce ve aşağılık bir davranıştır.

Son düzenleme:
Forumda 200TL bandında kulaklık arayan insanlara James Donkey kötü deyip, gidip üstüne biraz daha koy şunu al dedikten sonra 3000 liralık ürün linki atanı bile gördüm, kaç kere rastladım.
Kaç kere rastladınız Allah aşkına? Kim 200 ₺'ye 3000 ₺ önerir. Yapmayın rica ediyorum.
300 ₺'ye Corsair HS35 veya Cooler Master CH321 kulaklık mı alırsınız, yoksa Gamepower Mihawk mı?
200 ₺'ye Gigabyte Aorus M2 mouse mu alırsınız, Gamepower Ursa mı?
600 ₺'ye XPG SSD mi alırsınız, James Donkey SSD mi?
2000 ₺'ye James Donkey veya Gamepower monitör mü alırsınız, yoksa LG, ve Samsung gibi dünya devlerine mi yönelirsiniz?
Ucuz ve dandik ürünler yerine adam gibi markaların aynı fiyata o kadar iyi ürünleri var ki.
Gamepower, Rampage, Frisby, James Donkey alacağınız paraya marka alın, marka. 2 ay sonra bozulduğunda ağlamayın sonra.

Neye dayanarak Afox markasını önermiyorsunuz, sadece merak ettim James donkey, Game Power, Power Boost gibi buna da mı ön yargı başladı forumda?

Afox ve Esonic ürünleri aynı malın farklı markalar vurularak satılan versiyonları. Mesela ben piyasada sıfır h61 anakart bulamadığım için esonic anakart almıştım ve sıfır kutudan arızalı ürün çıkmıştı

Sorun çok ilginçti bilgisayar düğmesine basınca normal bir şekilde çalışıyordu fakat restart yapınca ya da kapatınca bir daha çalışmıyordu.

Tekrar çalışması için bios pilini söküp bekliyordum ve pili takınca yine 1 seferliğine çalışıyor fakat restart yapınca yine çalışmıyordu anakart ekrana no signal veriyordu

Yani bilgisayarı çalıştırmak için bios pilini sökmek gerekiyordu..

Bios'u resetledim yine de düzelmedi.. İlk defa böyle bir sorunla karşılaştım yani..

Anakartı iade etmek istedim servis raporu falan gibi ayaklara yatmaya çalıştılar gittigidiyor da satıcıdan yana oldu.. ürünü gittigidiyordan almıştım paramı kurtardım ama bayağı da uğraştım..

Kısacası ben de afox ve esonic ürünlerini ne anakart ne ekran kartı tavsiye etmem çünkü anlaşılan kalite kontrol yok yani şansına sağlam da olabilir bozukta..

Bu riske girmeyin derim birkaç kuruş daha koyun MSI falan gibi ürünlere yönelin derim
Forumda 200TL bandında kulaklık arayan insanlara James Donkey kötü deyip, gidip üstüne biraz daha koy şunu al dedikten sonra 3000 liralık ürün linki atanı bile gördüm, kaç kere rastladım. Fiyatına göre olması gerekenin üzerinde performans veren birçok küçük firma var, burası bir teknoloji platformu, burada en iyi deneyime ulaşmaları için insanlara yardım etmeye çalışıyoruz köstek olmaya değil. Ayrıca tabii ki sorunları olacak 250TL'ye 500TL performans sunmaya çalışıyorlar, sunarlar sunamazlar orası ayrı o zaman eleştrini yaparsın, ama sağdan soldan duyduğumuz yalan yanlış bilgilerle insanları yönlendirmeye gerek olduğunu düşünmüyorum, referans göstermenin gerektiğini savunuyorum. Ayrıca yanlış anlaşılma olmasın burada herhangi bir markayı savunmuyorum yada kötülemiyorum objektif yaklaşmaya çalışıyorum eğrisi doğrusu neymiş araştırıyorum.
Kısaca özetliyorum aynı malzemelerle aynı miktarda kullanarak aşçının yaptığı yemeğin aynısını yaparım, burda mantık bu. Restorant onu 40tlye satarken bana maliyeti 15tl olmuş olur.
Son kez düzenliyorum, yine aynı örnekten gideyim aşçının yaptığı bir yemek kötü diye yaptığı diğer yemekleri tadına bakmadan eleştirmek bencilce ve aşağılık bir davranıştır.

Bu forumda marka fanlığı var evet bu benim de dikkatimi çekiyor mesela teneke kasa alacaksın biri 350 lira öbürü 400 lira olsun.. Yaklaşık aynı fiyatlarda, aynı teneke kalitesinde kasalar fakat adam diyor ki öbür kasayı al.. Kardeşim soğutması güzelse, teneke kalınlığı da benzerse ki 50 lira fazla verdin diye üzerinde atıyorum x yazsa, cooler master'ın 1000 liralık kasasını mı almış olacaksın? ya da o paraya lian li falan mı bekliyorsun? Power'ın iyiyse, alacağın kasanın soğutması güzelse, neyin artistliğini yapıyorsun kasanın üzerine mi çıkacaksın da tenekesi yamulacak falan..

Fakat ekran kartıdır, anakarttır, sistemin stabilitesi kararlılıgı üzerinde fazlaca etkisi olacak şeylerde ne idüğü belirsiz ürün de alınmaz.. Bu kartların acaba sogutması nasıl? Kalite kontrol zaten yok kutudan bozuk çıkan sıfır ürünle karşılaştım falan..

Yani 50 100 lira ucuz olsun diye böyle risklere girmeyin jamesmis bilmemneymiş bilgisayarın power düğmesine basarsın bilgisayarında SSD bulamazsın yani.. Bunlar hep olan şeyler.. Fakat sağlam markalarda ne bileyim crucial olsun kingston olsun, samsung olsun böyle şeylerle kolay karşılaşmazsın..

Son düzenleme:

Geri
Yukarı