After Effects ile hareketli logo yapılabilir mi?

A
Hocam bunu yazdıktan sonra bir şans mı diyim ne diyim artık hayırlısı işin içine girince göreceğiz biraz biz gençler olarak para verilmeyen yerde çalışmıyoruz şimdilerde. Öyle ki yazılım ve bu tarz işlerin çok şey katacağı ve ilerisi için bir meslek olabileceğini düşünüyorum. Geçen bir tanıdığımın vasıtasıyla düğün fotoğrafları ve bu tarz vs. İle ilgilenen biriyle tanıştım yanında eğitimi alabileceğimi söyledi kendisinin ajansı var bende seve seve uğrayacağımı söyledim. Artık inşAllah bir şeyler yapmak istiyorum.
Aslında evet öyle düşünmemek lazım gerçekten. Para vermese de, kendinizi sevdirdikten sonra ve işi gerçekten içten yapınca insan işinde ve kariyerinde çok daha başarılı oluyor. Ben de modelleme yapıyorum sculpting öğrendim şimdi de evin salonunu modelliyorum. (elektrik gitmediği sürece) (!)

A

Aslında evet öyle düşünmemek lazım gerçekten. Para vermese de, kendinizi sevdirdikten sonra ve işi gerçekten içten yapınca insan işinde ve kariyerinde çok daha başarılı oluyor. Ben de modelleme yapıyorum sculpting öğrendim şimdi de evin salonunu modelliyorum. (elektrik gitmediği sürece) (!)
Daha önce duymamıştım farklı bir şey evet neyi seviyorsak onda daha başarılı oluruz. Piyasada dikkat etmek lazım parasal olarak düşünüyorsak.

Daha önce duymamıştım farklı bir şey evet neyi seviyorsak onda daha başarılı oluruz. Piyasada dikkat etmek lazım parasal olarak düşünüyorsak.
Elbette öyle piyasa neye ihtiyaç duyuyor, buna bağlı olarak ben ne yapabilirim. Aydın Köksal'ın da bu konuda Türkiye'ye oldukça fazla katkısı vardır. Dünyada eşi benzeri olmayan bilişimdeki yazılımların sahibi olabilecek potansiyele sahibiz aslında. UYAP, 5.7 milyon kişi aynı anda bağlandığında hiç takılmadan çalışmıştır. Dünyanın parası harcanmış yazılımları devlet teşvik vermeyerek almamakla kalmıyor, 2 milyonluk yazılımı 42 milyona yabancılardan alarak ceplerine rüşvet dolduruyorlar. İşte arkadaşlar ne yazık ki bu gerçek. Bizi bir de utanmadan Hindistan ile karşılaştırıyorlar. 2.5 milyon mühendisi olsa da Avrupa'nın onlara verdiklerini, kısaca hammaliye işçilik yapıyorlar. Tuncer Ören. Umarım bu isim tüm akıllara kazınır. Dünyada benzetim alanında bir numaradır ve çinlilerin en saygı duyduğu insandır kendisi. Bilişim terimlerini Türkçe sözlüğüne entegre etmiş, hatta çince öğrenerek çince konferans vermektedir. Kendisine övgü kitabı basıldı. Amerika, Tuncer Ören'in kitabını Ö harfi olmadan "Oren" diye basacaklarını söylediklerinde, buna kesinlikle katılmadığını ve benim soyadımı Ö harfi ile basmadığınız taktirde, yayımlamayacağını, makale vermeyeceğini söyledi. Bu durum için ondan özür dileyerek, kendisinin kitabını bütün Avrupa'da Ö harfi ile yayımlanmışlardır. Bunun gibi NASA'da çalışan, IBM'de çalışan, oradan emekli olan, saymakla bitmeyecek mühendislerimiz beyin göçü yapmakta. Devlet teşvik vermiyor arkadaşlar.

Tokyo Üniversitesi'nin rektörünün Aydın Köksal'a söylediği içler acısı bir cümlesi var. "Dünyayı kurtaracak olan bayraktar Türk milletidir. Dünya biliyor bunu. Çin, Amerika Japonya hepsi. Bunu bilmeyen bir tek sizler varsınız". Çindeki okulların tarih kitaplarının kapağında, dünya liderlerinden biri olan Atatürk resmi vardır. Hiçbir şeyin değeri şu yüzyılda bilinmiyor ne yazık ki. Ama dünya bunun farkında. Böyle olduğu için zaten gözler üstümüzde. Ama bunun farkında olmayan yalnızca bizler varız arkadaşlar. Yalnızca biz.

Mustafa Kemal ATATÜRK'ün yine anlamlı ve ileri görüşlü bir sözü vardır ki; Benim mirasım, akıl ve bilimdir.

Düzenleme: Keşke bu yazımı herkes ana sayfada okuyabilse de farkındalık olmuşsa. Bunları bilmiyorum ne yazık ki. Maalesef farkında değiliz bu ve bunun gibi bir ton şeyi.

youtube'dan izleyerekte yapabilirsiniz, fakat arkadaşlarında dediği gibi logonuzu önce kendiniz tasarlamanız gerekiyor. Türkçe olarak anlatan biri vardı onu izleyip yapmayı deneyebilirsin. Ben after effect hiç öğrenmedim okul hayatım boyunca illustrator, photoshop, indesign öğrendim ama izleyerek yaptım basit yani çok zorlayacağını düşünmüyorum.

İ
youtube'dan izleyerekte yapabilirsiniz, fakat arkadaşlarında dediği gibi logonuzu önce kendiniz tasarlamanız gerekiyor. Türkçe olarak anlatan biri vardı onu izleyip yapmayı deneyebilirsin. Ben after effect hiç öğrenmedim okul hayatım boyunca illustrator, photoshop, indesign öğrendim ama izleyerek yaptım basit yani çok zorlayacağını düşünmüyorum.
İnsan istedikten sonra kendi bile öğreniyor. En akılda kalıcısı da bu bence.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı