After Effects yüksek RAM kullanıyor

dipendenza

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Bilişim Teknoloji / Donanım
Merhaba arkadaşlar, hemen konuya geliyorum. Bugün RAM kapasitesini 32 GB'ye çıkarmış bulunmaktayım. AE'ye bir türlü RAM sınırı koyamadım. 8 GB veriyorum, 10 GB veriyorum, olmuyor, üstünü kullanıyor (21 GB). Ne yapmam gerekiyor bu konuda? Bana yardımcı olabilecek veya tavsiye verebilecek arkadaşların yorumlarını bekliyorum. İyi forumlar.

Söylediğim kesin çözüm hocam ben 8 GB kullanıyorum 32'e geçme hayalleri kuruyorum fakat ağır işler yapmıyorsanız sisteme 16 verebilirsiniz tavsiyem.
Hocam After Effects ile çalışırken bir yandan Cinema 4D'den çizim aktarmak durumunda kalabiliyorum ve bir yandan Photoshoptan küçük resim çıkarmaya çalışıyorum. Yani çalıştığım video üzerine iş hızlandırma yapıyorum diyelim kendi çapımızda.

Hocam After Effects ile çalışırken bir yandan cinema 4D'den çizim aktarmak durumunda kalabiliyorum ve bir yandan Photoshop'tan küçük resim çıkarmaya çalışıyorum. Yani çalıştığım video üzerine iş hızlandırma yapıyorum diyelim kendi çapımızda.

Vaay kolay gelsin hocam ben hobi olarak birkaç yıldır After Effects kullanıyorum. Her zaman düşük sistemle yapmak nasip oldu güzel bir sisteme geçersem çok güzel işler yapmak istiyorum.

Vaay kolay gelsin hocam ben hobi olarak birkaç yıldır After Effects kullanıyorum. Her zaman düşük sistemle yapmak nasip oldu güzel bir sisteme geçersem çok güzel işler yapmak istiyorum.

Rabbim inşallah daha iyilerini nasip eder hocam bende hobi olarak başladım sonradan bırakamıyorsun da öğrendikçe zevk alıyorsun işinden güzel işler çıkarınca mutlu oluyorsun.

Rabbim inşallah daha iyilerini nasip eder hocam bende hobi olarak başladım sonradan bırakamıyorsun da öğrendikçe zevk alıyorsun işinden güzel işler çıkarınca mutlu oluyorsun.

İnşallah teşekkürler hocam evet güzel şeyler yapıp geri dönüşler almak gerçekten bağlıyor insanı. Ben de 3D işlere girmek istiyorum hobi olarak fakat malum G4560 ve 1050 Ti kullanıyorum 8 GB RAM ile birlikte.

Geri
Yukarı