Ağ bağlantılarım Ethernet durumu hız 100 MB/sn olmasına rağmen daha düşük

Oğuzhan18

Hectopat
Merhabalar, bu resimde gösterdiğim yerde hız 100 MB/sn yazıyor ama ben Speedtest yaptığım sonuçta 47 Download, 4.70 falan Upload alıyorum paketimden dolayı mı yoksa bir sıkıntımı var? 1 sene önce tam 50 Download, 5.70 tarzında Upload alırdım. Birazcık düşmeler olmuş, problem nedir acaba bilgilendirir misiniz?
hız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, bu resimde gösterdiğim yerde hız 100 MB/sn yazıyor ama ben Speedtest yaptığım sonuçta 47 Download, 4.70 falan Upload alıyorum paketimden dolayı mı yoksa bir sıkıntımı var? 1 sene önce tam 50 Download, 5.70 tarzında Upload alırdım. Birazcık düşmeler olmuş, problem nedir acaba bilgilendirir misiniz?Eki Görüntüle 1170231

Hocam o ethernet portunuzun maksimum desteklediği yada kablonuzdan dolayı 100. Paketinizin içeriği nedir?

Hocam o Ethernet portunuzun maksimum desteklediği ya da kablonuzdan dolayı 100. paketinizin içeriği nedir?

Maalesef paket içeriğini bilmiyorum ailem ödediği için demin test ettim download 49.94. upload 4.89 biraz düşmeler olmuş nedense ama netimiz 50 MB olduğunu biliyorum çok fark olmazsa 90 TL veriyoruz diye biliyorum 100 Mbps'e geçeceğim fiyat farkına bakıp. ama steamdan birşey indirirsem 6.1 mb olarak çok hızlı iniyor.

Maalesef paket içeriğini bilmiyorum ailem ödediği için demin test ettim download 49.94. upload 4.89 biraz düşmeler olmuş nedense ama netimiz 50 MB olduğunu biliyorum çok fark olmazsa 90 TL veriyoruz diye biliyorum 100 Mbps'e geçeceğim fiyat farkına bakıp. ama steamdan birşey indirirsem 6.1 mb olarak çok hızlı iniyor.

Gayet normal o zaman.

Orada yazan hızın sizin internet altyapınız ile bir alakası yoktur. Gösterilen değer bilgisayarınız maksimum alabileceği hızdır. Yani yerel ağ üzerinden bir dosya gönderdiğinizde bunu 100 mbit olarak gönderebilirsiniz. Örneğin 1 gbit internet altyapınız olsa idi 100 mbit sınırını geçemeyecektiniz. 100-120 Mb/s yerine, 10-12 Mb/s ile indirme yapacaktınız. Şuanda 100 mbit hız altı bir internet servisi aldığınız için internet hızınızda etkilenmiyorsunuz. Tam verim alabiliyorsunuz.

Orada yazan hızın sizin internet altyapınız ile bir alakası yoktur. Gösterilen değer bilgisayarınız maksimum alabileceği hızdır. Yani yerel ağ üzerinden bir dosya gönderdiğinizde bunu 100 mbit olarak gönderebilirsiniz. Örneğin 1 gbit internet altyapınız olsa idi 100 mbit sınırını geçemeyecektiniz. 100-120 Mb/s yerine, 10-12 Mb/s ile indirme yapacaktınız. Şuanda 100 mbit hız altı bir internet servisi aldığınız için internet hızınızda etkilenmiyorsunuz. Tam verim alabiliyorsunuz.
teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı