Ağ bağlantısının sürekli kesilme sorunu

• Konuyu başlatan beGi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 5B
Bazen anlatımdaki ince noktalara dikkat çekmek isterim. Bu programları kaldırmış olsan da, bunlarla birlikte bulaşmış olan zararlıları ne kadar kaldırmış olabilirsin. Özellikle sisteminde bot, malware gibi yazılımlar için güvenlik duvarın olmazsa.

Kendim kontrol ediyorum. Kendi kontrolün ile ne kadar bulabilirsin diye düşüneceksin haklısın ama nerelere bulaşacağı, regedit yerlerini biliyorum kısacası en kötü ihtimalle başlangıç dosyasını silerim ve başlamadığı sürece sorun yok. 64 bit olduğu için de regeditde ki anahtarlar gizlenmiyor fakat bu 32 bit de mümkün.

- - - Güncellendi - - -

Ve sayın yamyam önerdiğiniz yazılımı indirdim şuanda sistemi tarıyorum ve anladığım kadarıyla bu program piyasada bulunan public tarzdaki bilinen yazılımların olup olmadığını kontrol ediyor.

Sonuçların ekran görüntüsünü görmek isterdim. Ancak geç olduğu için ayrılmak zorundayım. Yarın bakarım artık.

Sayın yamyam program sonu ekran görüntüsü almadım. Buldukları ise babylon toolbar, flash player cookies, IE cookies. Kısacası hiç bir virus çıkmadı. Sorunum ise hala devam etmekte.

Sayın yamyam program sonu ekran görüntüsü almadım. Buldukları ise babylon toolbar, flash player cookies, IE cookies. Kısacası hiç bir virus çıkmadı. Sorunum ise hala devam etmekte.
Babylon toolbar çıktıysa sen o bilgisayara temiz bi cila çek... Pardon format at:D
Güvenlik yazılımın nedir bilmiyorum ama bana antivirüsün yok gibi geliyor.
Yeni format'ın hemen arkasından önce spybot-sd yazılımını kur. Güncelle ve tarama yap. Sonra sistemini bağışıkla.
Daha sonra uygun bir antivirüs programı kur ve sistemi derinlemesine tara.
Güncellemeleri kontrol et. LAN ile veya ağ bağdaştırıcısı ile ilgili bir güncelleme var ise hemen kurmalısın.
Tüm güncellemeler sonucunda bilgisayarında sorun kalmayacaktır.
NOT: Format atmadan sorunu düzeltmek için tok karnına bir adet COMBOFIX öneriyorum. Çoğunlukla işe yaramaktadır.

Babylon toolbar çıktıysa sen o bilgisayara temiz bi cila çek... Pardon format at:D
Güvenlik yazılımın nedir bilmiyorum ama bana antivirüsün yok gibi geliyor.
Yeni format'ın hemen arkasından önce spybot-sd yazılımını kur. Güncelle ve tarama yap. Sonra sistemini bağışıkla.
Daha sonra uygun bir antivirüs programı kur ve sistemi derinlemesine tara.
Güncellemeleri kontrol et. LAN ile veya ağ bağdaştırıcısı ile ilgili bir güncelleme var ise hemen kurmalısın.
Tüm güncellemeler sonucunda bilgisayarında sorun kalmayacaktır.
NOT: Format atmadan sorunu düzeltmek için tok karnına bir adet COMBOFIX öneriyorum. Çoğunlukla işe yaramaktadır.
Israrla söylüyorum bilgisayarımın temiz olduğuna eminim. Çünkü verdiğiniz yazılım sadece klasörünü buldu içini ben silmiştim :) ve sonuna kadar katılıyorum ki COMBOFIX vazgeçilmezdir. Bugün yarın onla da çözemezsem formata gidicem en son artık. :)

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı