7500F veya 7600 için anakart önerisi

Dediğim Gigabyte modelini alma. Bu listedeki kırmızılardan hiçbirini alma. 7950X işlemcisini besleyemiyorlar. Şimdi diyeceksin ama benim işlemcim 7950X olmayacakki. Doğru ama bu sene yeni AM5 işlemciler çıkacak. Bunlardan sonra yeni bir nesil daha çıkacak. Bu neslin güçlüsünü besleyemeyen 2 nesil sonrasının R7'sini besleyebilecek mi?
BIOSTAR'ın VRM'leri bariz daha iyi. Ve daha ucuz, bana güven onu al.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240504_090202_YouTube.jpg
    Screenshot_20240504_090202_YouTube.jpg
    253,8 KB · Görüntüleme: 28
Dediğim Gigabyte modelini alma. Bu listedeki kırmızılardan hiçbirini alma. 7950X işlemcisini besleyemiyorlar. Şimdi diyeceksin ama benim işlemcim 7950X olmayacakki. Doğru ama bu sene yeni AM5 işlemciler çıkacak. Bunlardan sonra yeni bir nesil daha çıkacak. Bu neslin güçlüsünü besleyemeyen 2 nesil sonrasının R7'sini besleyebilecek mi?
Hocam bu bahsettiğim anakart dün konuşmuş olduğumuz model değil.
8 fazlı olan model.
Normalde konuştukça soru işaretleri giderilir benimki iyice artıyor.
Geç açılma ve ram profili sorunlarından bahsedilmiş, bu sorunlar anakartın kendisinden mi kaynaklanıyor yoksa eski bos sürümlerinin kararsızlığı ve expo teknolojisindeki aksaklıklardan mı?
İşin sonu x670 anakartlarda bitmesin :)

BIOSTAR B650MP-E Pro modeli mi hocam?

Evet o modelden bahsediyor, araştırdım teknik detaylarını bilen arkadaşlar F/P dediler.
Markanın adını duyanlar da alma dediler özet bu.

Hocam markayı duyduktan sonra alma demelerinin sebebi BIOS ekranı falandır diye umuyorum. Malzeme kalitesinde bir problem yoksa ben alacağım bu ürünü çünkü. Acaba yazılım desteği mi sınırlı

Hocam markayı duyduktan sonra alma demelerinin sebebi BIOS ekranı falandır diye umuyorum. Malzeme kalitesinde bir problem yoksa ben alacağım bu ürünü çünkü. Acaba yazılım desteği mi sınırlı
Bios menüsün karışık olması dışında kimse başka bir eksisini söylemedi.
Biostan anlamam format sonrası ram mhz değeri ve kasanın fanlarını ayarlasam yeter.
Bios menüsüyle senede 1 defa ancak görüşürüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı