Ağ Simgesi Üzerinde Ünlem İşareti

Mr Meraklı

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10 Pro kullanmaktayım ve en son güncellemeyi 1 hafta önce falan yaptım. Birkaç aydır görev çubuğunda olan ağ simgesi üzerinde sarı üçgen içinde ünlem işareti var. Çözüm bulamadığım için bilgisayara temiz kurulum yaptım fakat düzelmedi. Bazen arada gidiyor ama genellikle mevcut. İnterneti normal bir şekilde oyunlarda ve başka şeylerde kullanabiliyorum fakat Microsoft Store' da uygulama yüklemede, Windows güncellemesinde ve Origin'i kurmakta kullanamıyorum. Steam, Uplay ve Epic Games'de sıkıntı yok. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sistemim;
I3 7100, MSI H110M Pro-VD Plus, Zalman Z3 Plus 600w, Seagate Barracuda 1 TB 7200 RPM, 2x4GB Corsair 2133Mhz Ram, SteelSeries Rival 110+SS Qck Mause Pad.
Windows 10 Pro Sürüm 1809 (İS Derlemesi 17763.253)
Ancak Windows 10 etkinleştirmedim.
BIOS son sürüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun gider secenegini denedin mi?
Windows'un network sorun gidericisi basarilidir, cozemese bile sana sorunun ne oldugunu soyler en azindan. Cunku network ile ilgili bir suru problem olabilir, hangisinden dolayi o ikonun ciktigini bilemeyiz.

Ağ simgesinden kastın ne tam olarak? Wİ-Fİ simgesi mi LAN bağlantı simgesi mi?

Manuel IP atamayı denedin mi? VPN, DNS kullanıyor musun?
IP atamaya izin vermiyor ya da DNS. Değiştirmeyi denediğimde resimdeki uyarıyı falan veriyor.
VPN kullanmıyorum.
Sorun gider secenegini denedin mi?
Windows'un network sorun gidericisi basarilidir, cozemese bile sana sorunun ne oldugunu soyler en azindan. Cunku network ile ilgili bir suru problem olabilir, hangisinden dolayi o ikonun ciktigini bilemeyiz.
Böyle bir sorun çıkıyor ama araştırdığımda düzgün bir çözüm bulamadım.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    14,9 KB · Görüntüleme: 66
  • Ekran Alıntısı1.PNG
    Ekran Alıntısı1.PNG
    12,6 KB · Görüntüleme: 117
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    5,9 KB · Görüntüleme: 117
  • Ekran Alıntısı3.PNG
    Ekran Alıntısı3.PNG
    9,4 KB · Görüntüleme: 72
Temiz kurulum sonucunda düzenlediği düşünülürse en mantıklısını yaparak servis sağlayıcınızı arayıp derdinizi anlatmanızı öneririm genel olarak her türlü problemi çözüme kavuşturabiliylorlar, kurulum yaptığınıza göre çok fazla sizden kaynaklı bir durum olduğunu düşünmüyorum bahsi geçen programları kullanmamış, ayarları ellememişsiniz.

Başka bir cihaz da bir problem yaşadınız mı bilmiyorum ama sorun büyük olasılıkla servis sağlayıcınla alakalıdır, aradıktan sonra sonucu bizimle paylaşırsanız seviniriz.

Temiz kurulum sonucunda düzenlediği düşünülürse en mantıklısını yaparak servis sağlayıcınızı arayıp derdinizi anlatmanızı öneririm genel olarak her türlü problemi çözüme kavuşturabiliylorlar, kurulum yaptığınıza göre çok fazla sizden kaynaklı bir durum olduğunu düşünmüyorum bahsi geçen programları kullanmamış, ayarları ellememişsiniz.

Başka bir cihaz da bir problem yaşadınız mı bilmiyorum ama sorun büyük olasılıkla servis sağlayıcınla alakalıdır, aradıktan sonra sonucu bizimle paylaşırsanız seviniriz.
Sorunun çözümünü bulamadım.Tek yapabildiğim modeme reset atıyorum bir süre sonra işaret kalkıyor ve güncellemeleri bu şekilde yapıyorum ama bilgisayarı aç-kapa yapınca yine aynı. Bugün açılan bir konuya cevap verirken aklıma geldi ethernet kablosu pencereye sıkışık durumda, galiba bu süre zarfınca zarar gördü biraz. Mantıklı değil ama yapabildiğim tek açıklama bu kendime. Konu Kilit.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı