Ağ üzerinden veri transferi

godlikera

Femtopat
Windows 10'un kendi ağ servisi karışık ve benim internetim yetersiz olduğundan erişim sağlasam bile açarken falan zorlanıyorum klasörleri. Bu yüzden de bana ağ üzerinden internet gerektirmeyen büyük dosya transferlerini en hızlı yapabileceğim bir yol önerebilir misiniz? Shareit yeterince hızlı yapamıyor Max 2MB falan yazıyor saniyede.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar ve telefon üzerinden mi yoksa tam tersi bir aktarım mı yapacaksınız?
Bilgisayar ve telefon arasında aktarım yapacaksanız, FileZilla ve Torrent programları kullanabilirsiniz.

Bilgisayar ve telefon üzerinden mi yoksa tam tersi bir aktarım mı yapacaksınız?
Bilgisayar ve telefon arasında aktarım yapacaksanız, FileZilla ve Torrent programları kullanabilirsiniz.

Bilgisayar ve bir başka bilgisayar arasında yapacağım. İkisinde de Windows10 kurulu ama dediğim gibi ağ merkezinden yaptığımda dosyalar sıkıntılı açılıyor gönderimi çok uzun sürüyor vs.

Direkt olarak Ethernet kablosuyla birbirlerine bağlasam yeterli olur değil mi? Bu konuda hiçbir bilgim yok da. Teşekkür ederim
Ağ üzerinden dosya ve yazıcı paylaşımı açmanız gerekiyor(Denetim masasından). Ve gönderici veya alıcı cihazların birisinde paylaşılmış klasör bulunması lazım(Bu klasöre erişim yetkisi yazma/okuma ve everyone olması lazım).
Klasörün bulunduğu cihazın \\IPv4_adresi'ni Çalıştır(Run) veya Dosya Gezgininin barına yazarak klasörlere erişim sağlayabilirsiniz.
2 cihaz biririne P2P olarak bağlandığı için IP adresi modemin verdiği adres olmaz. Genelde 254 ile başlayan bir adres oluşturulur.

Geri
Yukarı