Ağdan dosya paylaşımında düşük hız

weld-baby-7826

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar elimdeki dosyaları ve filmler paylaşıma açtım ama nedense dosya paylaşım hızı aşırı yavaş 700 KB/S falan. Onun PC'den dosya aktarımında 30-40 MB/S görüyorum oysaki. Problem nerede anlamadım.

İkimiz de Windows 10 kullanıyoruz aynı sürüm onunki Home benimki Pro ama. Antivirüs olarak defender var. Güvenlik duvarı ikimizinde açık Windows'un güvenlik duvarı. Ağ paylaşım ayarlarımız aynı. Modem olarak AC68U kullanıyoruz. İkimiz de modeme kablolu olarak bağlıyız.

Ekleme:Sorun benim internete VPN aracılığıyla bağlanmammış. Asusun modemdeki VPN(PPTP olanı)'ni kullanıyorum. VPN ile internete çıkınca yerel ağın kullanılmaz derece yavaş olması normal mi? Bana pek normal gelmedi. Sorunun çözümünü bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Ağ ve paylaşım merkezi>vpn bağlantınız>özellikler>ağ iletişimi>ip4 olanı seçin>gelişmiş> "Uzak ağda varsayılan ağ geçidini kullan" seçineğini kaldırınca sorun çözüldü. Lazım olur belki ileride birine.

Belki cevaplayan olur diye şunu sorayım. VPN ip değiştirir mi? Ek VPN hizmeti almadım asusun içindeki VPN'i kullanıyorum. VPN ile bağlanıncada onsuzda ip aynı pek normal gelmedi. Yok mu asus modemde VPN kullanan?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı