Ağdan Dosya Paylaşımı İçin Şifre İşlemleri

Fevzi gungor

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Ağımızda DL için kullanılan bir bilgisayar var. Bu bilgisayar günün belirli bir saatinde açılıp, kapanıyor. Ağdan dosya paylaşımını açtığımda eğer bilgisayarda şifreli bir kullanıcı yoksa erişim sağlayamıyorum. Şifreli bir kullanıcı hesabı oluşturduktan sonra ise bilgisayar açılırken şifre girme ekranında kalıyor ve el ile müdahale olmadan tam olarak açılmıyor.

Özetle: Bilgisayarın ağdan dosya paylaşımı için şifre istemesi, açılırken de şifresiz direk açılması lazım.

İşletim sistemi Win7 diğer bilgisayarlar da Win7.

Dostum dl pc de Guest hesabına şifre verip aktif et. Diğer hesapların şifrelerini kaldır. Kendi bilgisayarından o bilgisayara erişmeye çalıştığında kullanıcı adı şifre istemesi lazım. K.adına bilgisayaradı\guest şifreyide yazıp deneyebilir misin.

Guest hesabını açınca şifre girecek bir menü gelmiyor yani ağdan yine bağlanamıyorum. Ek bir hesap açınca da tekrar açılışta hangi hesapla başlatayım diye bekliyor.

Bilgisayarım üzerinde sağ tık yönet tıkla. Yerel kullanıcılar ve gruplar bölümünü genişlet kullanıcılar altında Gueste önce çift tıkla parola herzaman geçerli olsunu işaretle tamama tıkla. Sonra Guestin üzerinde sağ tık yap parola belirleye tıkla şifreyi ver.

Guest e parola tayin ettik ama yine açılış ekranında hangi hesapla açılayım diye soruyor hocam. Sanırım açılırken direk şu hesapla açıl falan diyebileceğimiz bir şey lazım..

Dostum çalıştıra userpasswords2 yaz enter a bas. Açılan pencerede kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için parola kullanıcı adı girmelidir diye bir yer olması lazım. Onu işaretleyince senden varsayılan hesabın bilgilerini isteyecek girip deneyebilirmisin. Aslında kayıt defterinden yada windows grup ilkesi düzenleyiciden kesin yapılıyordur fakat araştırmak lazım biraz.

O komut "control userpasswords2" olarak çalışıyor hocam. Ordan da bir şey çıkmadı daha önce denemiştim. :) Regedit vs bakınıyorum işte daha bulamadım..

O vakit başlat çalıştıra gpedit.exe yazıp enter yap. Bilgisayar yapılandırması, windows ayarları, güvenlik ayarları bu kısmı biraz incele dostum. Başka aklıma bir şey gelmiyor valla :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı