Age of Civilizations II İçin Donanım Yükseltmesi

hakan gölbek

Decapat
Arkadaşlar önce ihtiyacımız olacak bilgileri veriyorum
Oynamak istediğim oyun:Age of civilisions2
Önerilen sistem
İşlemci: 2,4 GHz Tek Çekirdekli
Bellek: 2 GB RAM
Ekran Kartı: Özel belleğe sahip Hızlandırılmış Ekran Kartı

Benim sistemim
İşlemci Intel celeron E3500 2.7GHz
Bellek 1 GB
Ekran kartı 333mb

Şimdi oynayamamak normal gibi ben 4 GB RAM yapacağım PC'yi o yüzden 4 GB yapınca oynayabilir miyim? Ekran kartı, işlemci engeline takılır mıyım?

İşlemci hızı benimki yüksek diye düşünüyom
Ekran kartı dersek zaten oyun 2D grafikleri çok kötü ;)

Sanırım bitek RAM engeli var onu 4GB yaparsam oynayabilir miyim? Diğerleri sorun olmaz diye düşünüyorum.

Sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Zor olmayacaksa paylaşırsaniz sevinirim ayrıca işlemciniz neydi?

Bu ekran kartı mı alsam E3500le darboğaz yapmaz sanırım.
Islemciyi hatirlamiyorum ama denedigimde yazarim ve darbogaz yapmaz diye dusunuyorum.
Denemeyi yaptim. Kullandigim donanimlar:

E5300 2.6GHz 2 cekirdek islemci
ATI Radeon 3650 1GB DDR2 ekran karti
2 GB RAM

Sonuc olarak sistem (sogutmam pek iyi degildi o yuzden islemci 70 derecede bile olsa) 60 FPS degerinde cok rahat bir sekilde oyunu oynatti. Yani 5450 ile 2GB RAM alirsaniz gercekten de cok buyuk bir performans elde edersiniz.
RAM ve ekran kartini yukseltirseniz bence cok rahat oynarsiniz. Sadece RAM'i yukselterek bile fps artisi saglayabilirsiniz diye dusunuyorum.
Ben ekran kartını arttırma taraftarı değilim çünkü darboğaz yapmaması için işlemciyi de yükseltmem gerekir. Bu da bana bayaa masraf çıkartır.
Ztn oyunun grafikleri yok CPU kullanımı da %80 işlemci rahat gibi şuan oyunu hiç oynayamıyorum 1,2 FPS.
4gb ram yaparsam FPS kaça yükselebilir?

Ben ekran kartını arttırma taraftarı değilim çünkü darboğaz yapmaması için işlemciyi de yükseltmem gerekir. Bu da bana bayaa masraf çıkartır.
Ztn oyunun grafikleri yok CPU kullanımı da %80 işlemci rahat gibi şuan oyunu hiç oynayamıyorum 1,2 FPS.
4gb ram yaparsam FPS kaça yükselebilir?
Ram ile muhakkak kayda değer bir artış sağlanır ama ekran kartı şöyle 1gb olsa fena olmazdı

Ben bu oyunu i5 7200U ile oyunuyorum. Ayrıca ekran kartım yok, işlemcinin içindeki HD Grapichs 620 rahatça oynatıyor. Ram miktarım ise 4 GB. Belki faydası dokunur.

Ram ile muhakkak kayda değer bir artış sağlanır ama ekran kartı şöyle 1gb olsa fena olmazdı
ekran kartını 1gb yapsam intel E3500 işlemcimi yükseltmem gerekirmi ?
sonuçta darboğaz olabilir ?
Ben bu oyunu i5 7200U ile oyunuyorum. Ayrıca ekran kartım yok, işlemcinin içindeki HD Grapichs 620 rahatça oynatıyor. Ram miktarım ise 4 GB. Belki faydası dokunur.
ekran kartının pek bir önemi olmadığını düşünüyorum bende bakalım 4gb ram alıyım bende

ekran kartını 1gb yapsam intel E3500 işlemcimi yükseltmem gerekirmi ?
sonuçta darboğaz olabilir ?

ekran kartının pek bir önemi olmadığını düşünüyorum bende bakalım 4gb ram alıyım bende
ATI Radeon HD 3800 gibi eski bir ekran karti secerseniz bir sorun cikmaz. Hali hazirda bir ATI Radeon HD 3800 ekran kartim var farkli bir bilgisayarimda. Eger isterseniz oyunu indirip FPS degerlerini paylasabilirim.

ATI Radeon HD 3800 gibi eski bir ekran karti secerseniz bir sorun cikmaz. Hali hazirda bir ATI Radeon HD 3800 ekran kartim var farkli bir bilgisayarimda. Eger isterseniz oyunu indirip FPS degerlerini paylasabilirim.

Son düzenleme:

Islemciyi hatirlamiyorum ama denedigimde yazarim ve darbogaz yapmaz diye dusunuyorum.
Denemeyi yaptim. Kullandigim donanimlar:

E5300 2.6GHz 2 cekirdek islemci
ATI Radeon 3650 1GB DDR2 ekran karti
2 GB RAM

Sonuc olarak sistem (sogutmam pek iyi degildi o yuzden islemci 70 derecede bile olsa) 60 FPS degerinde cok rahat bir sekilde oyunu oynatti. Yani 5450 ile 2GB RAM alirsaniz gercekten de cok buyuk bir performans elde edersiniz.

Son düzenleme:
Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı