Çözüldü Age of Empires 2 DE durduk yere kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

turan.taha21

Picopat
Daha fazla  
RAM
3200MHz 16GB
Ekran kartı
RTX 3050Tİ
İşlemci
Ryzen 5 5600H
Merhaba. Oyuna giriş yapıyorum. Biraz oynadıktan sonra oyun direkt kapanıyor. Herhangi bir uyarı mesajı vermiyor.

Bilgisayarım HP Victus 15-FB0008NT Windows 11 Pro.
Özellikleri.
İşlemci Ryzen 5 5600H.
Ekran kartı RTX 3050 Ti.
RAM 3200 MHz 16 GB.
512 GB M.2 SSD.
Oyun içerisinde kasma söz konusu değil. Sorunun çözümünü bulamadım. Anlam veremedim. Yardımcı olabilecek birileri var mı?
Bazen giriş ekranındayken bile oyundan attığı oluyor. Bazen uzun süre oyundan atmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba. Oyuna giriş yapıyorum. Biraz oynadıktan sonra oyun direkt kapanıyor. Herhangi bir uyarı mesajı vermiyor.

Bilgisayarım HP Victus 15-FB0008NT Windows 11 Pro.
Özellikleri.
İşlemci Ryzen 5 5600H.
Ekran kartı RTX 3050 Ti.
RAM 3200 MHz 16 GB.
512 GB M.2 SSD.
Oyun içerisinde kasma söz konusu değil. Sorunun çözümünü bulamadım. Anlam veremedim. Yardımcı olabilecek birileri var mı?
Bazen giriş ekranındayken bile oyundan attığı oluyor. Bazen uzun süre oyundan atmıyor.

Hocam bir arkadaşımın laptop'ında dahili ekran kartı ile oyunu açınca düzelmişti ama sizinki masaüstü olduğu için işler biraz farklı.
Birkaç gün içinde son durumu yazarım. Teşekkürler.

@TH6 Çok enteresan şekilde dahili ekran kartına geçince sorun çözüldü. Mantığı ne biliyor musun bu sorunun?
Hocam sanırım harici ekran kartları daha yüksek model olduğu için. Mesela openGL sürümü directX 9.0 gibi şeyler. Dahili ekran kartı harici ekran kartına göre daha kötü olduğu için ve eski teknolojiyi desteklediği için dahili ekran kartı oyunu açabiliyor.

Hocam sanırım harici ekran kartları daha yüksek model olduğu için. Mesela openGL sürümü directX 9.0 gibi şeyler. Dahili ekran kartı harici ekran kartına göre daha kötü olduğu için ve eski teknolojiyi desteklediği için dahili ekran kartı oyunu açabiliyor.
Masaüstü bilgisayarda MSI RX 6800 X Trio 16 GB var onda sorun yaşamadım. İlginç, rtx de oluyor diyecem arkadaşımın bilgisayarında (masaüstü) RTX 3060 var onunki kapanmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı