Yazılım nühendisliği için meslek lisesi vs Anadolu lisesi

Hlm45

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba ben yazılım mühendisi olmayı planlıyorum. Meslek lisesinin bilişim bölümü ile Anadolu lisesi arasında kaldım. Eğer meslek lisesine gidersem üniversitede bu bölüme 100 puan daha az bir şekilde giriliyor. Mesela normal 440 ise meslek lisesi ile 340'a düşüyor. Sizce hangisine gitmeliyim?

Merhaba ben yazılım mühendisi olmayı planlıyorum. Meslek lisesinin bilişim bölümü ile Anadolu lisesi arasında kaldım. Eğer meslek lisesine gidersem üniversitede bu bölüme 100 puan daha az bir şekilde giriliyor. Mesela normal 440 ise meslek lisesi ile 340'a düşüyor. Sizce hangisine gitmeliyim?
Meslek lisesi ile girdiğin bölüm MTOK oluyor bu arada.
Sonuçta Anadolu lisesinde üniversite sınavına daha iyi hazırlanırsın diye meslek liseleri için adil bir sistem gibi düşün.
Mesleki eğitime şimdiden hazırlanmak için meslek lisesini seçebilirsin ama Anadolu Teknik Programı olursa daha iyi olur senin için.

Anodolu teknik programı derken Anadolu lisesimi kastettin.
Hayır meslek liselerinde Anadolu Meslek ve Anadolu Teknik programı olur. AMP genelde bildiğimiz meslek liseleri gibi mesleki dersler ağırlıklı ve 12. sınıfta stajını yaparsın ama ATP'de 12. sınıfta YKS hazırlık yaparsın ve stajlarını 10 ve 11. sınıfın yazında tamamlarsın.

Geri
Yukarı