Age of Empires 2: Definitive Edition FPS 60'a sabitleniyor

İşletim sistemi
Windows 10

Lefkosalidayi

Femtopat
Daha fazla  
Aslında iki tane sorunum var. İlk sorunum oyunun ayarlarından ve AMD Radeon ayarlarından V-Sync kapalı olmasına rağmen 60 FPS sabit alıyorum. (Laptop ekranı 60 Hz 1920*1080).
İkinci sorunum daha büyük bir sorun. Oyunu singleplayer oynadığım zaman çok bir sorun olmuyor FPS beklediğim gibi oyun sonlarına doğru düşüyor 40 FPS'e kadar haliyle. Asıl sorun multiplayerda arkadaşımla botlara karşı oynayınca oyunun yaklaşık ilk 10 dakikası 60 FPS sabitken bir anda bakın bir anda 5-15 FPS arasında takıla takıla oynuyorum. Oyun 3 saat sürse bile FPS düzelmiyor hep bu aralıkta. MSI Afterburner'dan değerlere baktığımda bu ani FPS düşüşü sonucunda ne ekran kartı kullanımı düşüyor (genelde %50-%70 arası oluyor) ne de işlemci kullanımı(genelde %30) düşüyor. Ping sorunum da olmuyor pingim sabit 80 ms.
Denediğim çözümler:
1)RAM'lerle ilgili midir diye düşündüm 4+4 ve 4+8 takarak denedim bir şey değişmedi.
2)Ryzen controllerdan işlemcinin TDP'sini yükselttim değişmedi.
3)Ayarları Low'da yapsam Ultra'da yapsam FPS'te pek bir değişim olmuyor. Keza çözünürlüğü de düşürsem FPS değişimi çok az oluyor.
4)Sistemimde 2 farklı(SATA ve M.2) SSD var ikisinede kurup denedim değişmedi.
Sistem özelliklerim:
Ryzen 5 3500U.
Radeon Vega 8.
4+8 Dual Channel 2666 MHz RAM.
256 GB M.2 SSD+256 GB SATA SSD.

Yeni konular

Geri
Yukarı