Age of Empires 2 Definitive Edition Multiplayer Aniden Donuyor

Hasan Gürlek

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Çok oyunculu bölüme arkadaşlarla girip oynamaya başladıktan 10-15 dakika sonra aniden donuyor. Hata raporu da söz konusu olmadığı için anlayamadım. Ping normal seyrediyor. Yabancı kaynaklarda da pek etkili bir konu veya çözüm göremedim. Var mı başına gelip de çözebilen?

Bence Format atmak sorunu çözecektir. Zamanla işletim sistemleri çok değişken gösterince bu şekilde saçma durumlar sergiliyebiliyorlar. Bizzat başıma gelmişti.

Bence Format atmak sorunu çözecektir. Zamanla işletim sistemleri çok değişken gösterince bu şekilde saçma durumlar sergiliyebiliyorlar. Bizzat başıma gelmişti.
Dün ofise 5 yıl önce topladığımız PC geldi. İçinde 5 yıl önce kurduğumuz Windows 8.1 ile. Sadece disk arızalanmış. Söktüm ve sorunsuz çalışmaya devam etti...

Burada her şeye format at diyenleri pek hoş karşılamayız evlat 🧐
Çok oyunculu bölüme arkadaşlarla girip oynamaya başladıktan 10-15 dakika sonra aniden donuyor. Hata raporu da söz konusu olmadığı için anlayamadım. Ping normal seyrediyor. Yabancı kaynaklarda da pek etkili bir konu veya çözüm göremedim. Var mı başına gelip de çözebilen?
Bekleyince çöküyor mu? Olay Götütünleyicisi kısmına baktın mı?

Çökmüyor abi. ESC tuşuna basınca normal pencere açılıyor. Oyundan çıkış falan yapabiliyorum arayüzde. Rapor olmadığı için çözemedim zaten. 😒 Değişik bir şey belli.

Dün ofise 5 yıl önce topladığımız PC geldi. İçinde 5 yıl önce kurduğumuz Windows 8.1 ile. Sadece disk arızalanmış. Söktüm ve sorunsuz çalışmaya devam etti...

Burada her şeye format at diyenleri pek hoş karşılamayız evlat 🧐

Ağabey onda haklısın ama sorunu tespit edip bulmak çok uğraştırıcı olduğu için ben irdeleyerek çözmek yerine bu şekilde kökten kurtulmuştum. Tabii isteyen istediği yolu seçebilir. Bazen Windows'un standart yüklediği WHQL sürümü bile en güncel sürücülere nazaran oyunlarda daha sorunsuz çalıştığını deneyerek tecrübe etmiştim. Tabii ki diskte payda yüksekse ve tekrar yüklenmesi gerekiyorsa bu format değil eziyet olur. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı