Age of Empires IV

Sorduğun için teşekkürler. Bu aralar çok çeşitli oyunlar oynayamıyorum daha doğrusu pek farklı oyun oynayasım yok. Daha dün AC Brotherhood'u bitirdim şimdi sadece oynamadığım Revelations kaldı. Eskiden oynayamadığım oyunlara fırsat vermeye çalışıyorum. Peki sen?
Geçen gün ori and the will of the wisps bitirdim. Şimdi sadece AC Odyssey. Bakınıyorum ne oynasam diye.
Belki Control oynarım.
Merhaba, konunuza dahil oldum Assassin's Creed Revelations da Odyssey de çok güzel oyunlar. Keyifle oynayacaksınızdır. Age of Empires IV konusuna gelirsek de bir türlü çıkmak bilmedi evet. Reddit üzerinden bazen Age of Empires IV ile ilgili konulara bakıyorum. Ülkeler açısından Age of Empires II gibi fazla olmasada Age of Empires III kadar az da olmayacakmış. Mevsimlerin de oyuna eklenmesi gerekiyor bence. Soğukta halkın zor durumda kalıp inşaat haricinde ısınmak için odun da kullanılması gibi özellikler eklenebilir. Fakat bunu her oyuncu sevmeyebilir. RTX de destekleyecektir bence Age of Empires IV. Yapımcısı daha önce hiç yapılmamış bir strateji oyunu yapıyoruz demişti. Merakla bekliyoruz.

Son düzenleme:
Beklediğim bir kaç oyundan birisi. Age3 ile geçiyor yıllarımız bir çıksa da açılışı yapsak. Yavaştan oyunlara son veriyoruz artık son demleri bununla yaşarız.

1 > Belli olmaz daha 5 ay var. Çıkabilir.

2 > Benim tahminim 250-300 olur.

3 > Çok bir şey değişmez çünkü Age3'dekini bilenler bilir gayet güzel ve eksiksiz yapılmış. Fark olarak yeni gemiler ve yeni efektler dışında ahım şahım bir değişiklik olacağın düşünmüyorum.

4 > Age3 dekiler (genişleme paketi dahil) ek olarak devlet geleceğini düşünmüyorum gelse de 1-2 tane gelir.

5 > Destekleyebilir. Lakin RTS oyun türünde ne kadar etkili olur? Yani çok da bir işe yaramaz gibi.

6 > Bence Age2 sonrası Age3 gibi köklü değişiklik olmayacak. Arada bu iki oyun kadar fark olmayacak bence sadece Age3'ün grafiklerini iyileştirip bir kaç farklı özellik getirecekler mesela yeni savaş düzeni, askeri komutlar, yeni haritalar ve bu haritalarda etkileşim gibi. Grafiksel + hikayesel senaryo değişiklikleri olacak gibime geliyor benim. Eğer kamera sabit değil de yönlendirilebilir olursa da iyi olur.

Beklediğim bir kaç oyundan birisi. Age3 ile geçiyor yıllarımız bir çıksa da açılışı yapsak. Yavaştan oyunlara son veriyoruz artık son demleri bununla yaşarız.

1 > Belli olmaz daha 5 ay var. Çıkabilir.

2 > Benim tahminim 250-300 olur.

3 > Çok bir şey değişmez çünkü Age3'dekini bilenler bilir gayet güzel ve eksiksiz yapılmış. Fark olarak yeni gemiler ve yeni efektler dışında ahım şahım bir değişiklik olacağın düşünmüyorum.

4 > Age3 dekiler (genişleme paketi dahil) ek olarak devlet geleceğini düşünmüyorum gelse de 1-2 tane gelir.

5 > Destekleyebilir. Lakin RTS oyun türünde ne kadar etkili olur? Yani çok da bir işe yaramaz gibi.

6 > Bence Age2 sonrası Age3 gibi köklü değişiklik olmayacak. Arada bu iki oyun kadar fark olmayacak bence sadece Age3'ün grafiklerini iyileştirip bir kaç farklı özellik getirecekler mesela yeni savaş düzeni, askeri komutlar, yeni haritalar ve bu haritalarda etkileşim gibi. Grafiksel + hikayesel senaryo değişiklikleri olacak gibime geliyor benim. Eğer kamera sabit değil de yönlendirilebilir olursa da iyi olur.
Bu sene çıkacağını sanmıyorum en geç 2021 yılının Şubat ayında çıkacak gibi geliyor.

Geri
Yukarı