Age of Empires serisinde Türklere hakaret mi var?

Akira_MR

Decipat
Makaleler
4

Steam'de bu incelemeye ve yorumlara denk geldim.

Bu kadar büyütmeye gerek var mı? Şimdi BF5'de İngiliz'in teki "German dogs" dese kimseye batmaz, kendini oradaki İngiliz askerinin yerine koyarsın, atmosfere uyum sağlarsın. Aksini söylerse zaten bu nasıl oyun der çıkarsın.

Bizans askeri çıkıp dese "Türkler de ne kral adam, efsane savaşıyorlar yuv" o oyunun yüzüne bakılır mı sence?

Oyunu oynamadım, okuduklarıma göre yorum yaptım.

Bu kadar büyütmeye gerek var mı? Şimdi BF5'de İngiliz'in teki "German dogs" dese kimseye batmaz, kendini oradaki İngiliz askerinin yerine koyarsın, atmosfere uyum sağlarsın. Aksini söylerse zaten bu nasıl oyun der çıkarsın.

Bizans askeri çıkıp dese "Türkler de ne kral adam, efsane savaşıyorlar yuv" o oyunun yüzüne bakılır mı sence?

Oyunu oynamadım, okuduklarıma göre yorum yaptım.
Cidden ha. Bizim insanlarımız bu tarz şeyleri biraz fazla abartıyor. Ne zaman bir oyuna official Türkçe içerik gelse içinde bir kesimi rahatsız edip yapımcıyı linç ettiren bir şey çıkıyor. Cyberpunk'ta gördük, CS'de gördük. Bu gidişle daha da göreceğiz. Bu düzelmedikçe de oyunlarda kolay kolay Türklere yönelik bir şey göremeyiz. Rainbow'da ben hâlâ Türk operatör bekliyorum ama eminim gelse yok oyunda Türk var ama şöyle güçsüz yok böyle ölüyor düşmanı şöyle hakaret ediyor diye bir ton şey çıkartırlar. Yapımcılar cesaret edemiyor ki...

Geri
Yukarı