Çözüldü Age of History 2 vasal saldığım devletlerin nüfusu çok fazla bir şekilde azalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Wesley_Sneijder

Hectopat
Yer
Florya Metin Oktay Tesisleri
Daha fazla  
Age of History 2'de Amerika olup orta doğuyu İsrail'in ele geçirmesini istedim başladım işgale. İsrail ve çevre ülkelerini işgal edip hepsinin topraklarını kendime alıp vasal serbest bırak seçeneğinden İsrail'i ve diğer orta doğudaki topraklarımı İsrail'e vererek vasal bıraktım. Nüfus haritasına baktığımda İsrail'in kendi topraklarının nüfusu 600 ile 1000 arası iken diğer topraklar olması gerektiği gibiydi. İsrail'in zaten 3 toprağı olduğu için bu 3 toprağına hile ile ordu bastım. İsrail'de bu kadar büyük orduya bakamayacağı için orduyu terhis etti o eyaletin nüfusu arttı, normal haline gelene kadar yaptım bunu. Daha sonra Hindistan ile savaştım. Hindistan'ın da tamamını elime geçirdim. Hindistan'ı da kendi vasalım yaptım yine nüfusu çok az ve üstelik çok eyaleti olduğu için onunla uğraşamam. Daha önceden de yaşamıştım. Aç kapa yaptım oyunu bu sefer şans eseri olmadı ama şimdi yine aynı bug var ve aç kapa yapsam da düzelmiyor. Ne yapmamı önerirsiniz?

Çözüm
Sorunu çözdüm. Vasal bırakacağım devletin sadece başkenti ile yani 1 eyaletli bıraktım yine hile ile kendime ordu basıp başkentinde terhis ettim. Başkentinin nüfusu düzeldi. Sonrada diğer eyaletleri ticaret ile yolladım.

Geri
Yukarı