Age of History II açılmıyor

JettAgam

Centipat
Makaleler
5
Yer
Istanbul/Beyoğlu
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RAM : 8Gb (1x8)
İşlemci : Intel İ5-11400H 2.7gHz
SSD : Crucial 500GB (1x)
Ekran Kartı : RTX 3050Tİ 4GB ve İntel UHD Graphics 11th Gen
İşletim Sistemi : Windows 11 Home 64 bit Single Language
Hz : 144Hz
Sistemim:

Windows 10 Pro 20H2.
256 GB Turbox SSD.
6 GB RAM (4+2) DDR3.
Intel Pentium B960 2.2GHz
Intel HD Graphics 4000.
Java güncel sürüm
DirectX 12.
OpenGL 1.1

Sistemim yukarıda. Oyunu telefonda modlu şekilde 300-400 saat, modsuz olarak da 208 saat oynamışım, Game Launcher öyle gösteriyor. Ve ben de artık nasılsa bilgisayarım geldi, bari bilgisayardan oynayayım dedim.

Ilk olarak orijinal oyunu crack olarak indirdim. Basıyorum .exe dosyasına, tepki yok. Sildim bir daha indirdim. Yine aynı problem. Bu sefer conquerors modunu indirdim. Onda da aynı. Onu sildim the Bloody europe 2 denedim tık yok. The New era modu denedim onda da tık yok. Tık yok dediğim hiçbir tepki vermiyor. Bilgisayarımda Java da var ve her yeni sürüm gelince güncelliyorum.

YouTube'dan da baktım oyunun açılmama sorununu ve yine bir işe yaramadılar. Minimum sistem gereksinimlerini karşılıyorum + olarak 2 GB RAM'e sahip bilgisayarda bile açılan oyun benim bilgisayarımda tepki bile vermiyor.
Hani bilgisayarda ekstra bir sorun, ekstra bir yavaşlık olsa anlayacağım. Bilgisayardan HOi3'ü gram kasmadan bile oynayabiliyorum.

Ben Java'yı direkt olarak kendi sitesinden indirdim. Bence bununla alakası yok ama Java'yı silip tekrar indirmeyi deneyeyim mi?

Windows'u güncelleyemem çünkü Windows güncelleştirmelerinde yeni bir güncelleme gözükmüyor.

Bu arada Java'yı Windows'un taa en eski sürümlerinde de kurdum. Onda da yaramamıştı Java'yı silmiştim.

Orijinal oyunu crwck indirmek. Ve sonra açılmıyor demek? Bu konunun nasıl onaylandığı bile başlı başına bir muamma. Steam'den alsana.

Hocam bende de aynısı oluyordu, OpenGL sürümünüzden dolayı böyle. YouTube'da ufak bir araştırma yaparak çözümü rahatça bulabilirsiniz.

Hocam bilgisayara daha güncel bir OpenGL indirilmiyor. Bakıyorum AIDA 64 üzerinden ve OpenGL 1.2 %2 destekler yazıyor. Kendi sitesi üzerinden de Intel driver Support (ismi galiba buydu) indirdim ama sürücüleri denetle dediğimde tek yaptığı "son güncelleme 2016 yılında yapıldı. Güncel" diyor.

Zaten bu OpenGL 1.1 sürümünü YouTube'dan OpenGL. Fix dosyası ile indirdim. System dosyasına attım ama değişen yok.

Orijinal oyunu crwck indirmek. Ve sonra açılmıyor demek? Bu konunun nasıl onaylandığı bile başlı başına bir muamma. Steam'den alsana.
Hocam oyunun bütün modları ücretsiz apk olarak indiriliyor. Oyunu crack indirsem de steamden indirsem de modlu olanları zaten ücretsiz. Oyun kasıyor mu diye denemek için crack indirdim. Kasmazsa harçlıklarımla oyunu alacaktım. Kisacası modları para vermeden ücretsiz bir şekilde ayrı bir oyun olarak indiriyoruz.

Hocam oyunun bütün modları ücretsiz apk olarak indiriliyor. Oyunu crack indirsem de steamden indirsem de modlu olanları zaten ücretsiz. Oyun kasıyor mu diye denemek için crack indirdim. Kasmazsa harçlıklarımla oyunu alacaktım.
Niye iade edemiyor musun?

Windows'ta APK da güzelmiş.

İlk mesajda modlu değil orijinal oyunu crack olarak oynamak istiyorum demişsin. Şimdi de nolduysa modluya döndü 🤣🤣

Son düzenleme:
Hocam bilgisayara daha güncel bir OpenGL indirilmiyor. Bakıyorum AIDA 64 üzerinden ve OpenGL 1.2 %2 destekler yazıyor. Kendi sitesi üzerinden de Intel driver Support (ismi galiba buydu) indirdim ama sürücüleri denetle dediğimde tek yaptığı "son güncelleme 2016 yılında yapıldı. Güncel" diyor.

Zaten bu OpenGL 1.1 sürümünü YouTube'dan OpenGL. Fix dosyası ile indirdim. System dosyasına attım ama değişen yok.

Hocam oyunun bütün modları ücretsiz apk olarak indiriliyor. Oyunu crack indirsem de steamden indirsem de modlu olanları zaten ücretsiz. Oyun kasıyor mu diye denemek için crack indirdim. Kasmazsa harçlıklarımla oyunu alacaktım. Kisacası modları para vermeden ücretsiz bir şekilde ayrı bir oyun olarak indiriyoruz.
Hocam OpenGL güncellenebilir bir şey değil, ekran kartınıza göre değişir. 2010-2009 yıllarında çıkan ekran kartlarının bile 2.0 OpenGL kullandığını söyleyebilirim. Ekran kartınızla ilgili bir sorun, ekran kartınızı değiştirirseniz sorun çözülecektir.

Hocam OpenGL güncellenebilir bir şey değil, ekran kartınıza göre değişir. 2010-2009 yıllarında çıkan ekran kartlarının bile 2.0 OpenGL kullandığını söyleyebilirim. Ekran kartınızla ilgili bir sorun, ekran kartınızı değiştirirseniz sorun çözülecektir.
1 hafta önce ekran kartı değişmeye gittim Ekran kartı laptopunuza gömülü dedi servisteki 😔

Geri
Yukarı