Ağırlık kaldırınca kolda ağrı

Giles

Hectopat
İyi günler birkaç aya vücut geliştirmeye başlıycam. O yüzden neredeyse 1 haftadır evde şınav ve mekik çalışıyorum. Hafta sonu ekstra kollar ile ağırlık kaldırayım dedim çantama yükledim kitapları başladım kaldırmaya. İki kola da sırayla eşit bir şekilde aynı düzende kaldırdım akşama doğru bir ağrı başladı hala devam ediyor. Hamlık ağrısı diye düşünüyorum ama bir tek sağ kolum ağrıyor. Şu an sol rahatladı sağ koluma bir şey olmuş olabilir mi? Başına böyle bir şey gelen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Korkmanı gerektirecek bir ağrı değil hamlık ağrısıdır. Hamlık geçse bile vücut geliştirme sporunda sürekli ağrıların olacak fakat şiddeti azalacaktır.

İyi günler birkaç aya vücut geliştirmeye başlıycam. O yüzden neredeyse 1 haftadır evde şınav ve mekik çalışıyorum. Hafta sonu ekstra kollar ile ağırlık kaldırayım dedim çantama yükledim kitapları başladım kaldırmaya. İki kola da sırayla eşit bir şekilde aynı düzende kaldırdım akşama doğru bir ağrı başladı hala devam ediyor. Hamlık ağrısı diye düşünüyorum ama bir tek sağ kolum ağrıyor. Şu an sol rahatladı sağ koluma bir şey olmuş olabilir mi? Başına böyle bir şey gelen var mı?

Ağırlık kaldırırken kolların "pump" diye tabir edilen şişme reaksiyonunu gösterir. Kasların parçalanır. Parçalı yerler onarılırken ağrı oluşur. Gelişme göstergesidir. Korkmayı gerektirecek bir durum yok.

O çok acılı hamlık ağrıları insanı öldürüyor, 2 gün kollarımı açamamıştım ağrıdan acıdan. Eski günler, tekrardan başlayacağım fitnessa canım çekti.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı