Kolda kırık çatlak yok ama ağrı var

GuaLP

Hectopat
Merhaba, yaklaşık 1 hafta önce basketbol oynarken cüsseli bir arkadaşla çarpışmam sonucu ikimiz de düştük ve o kolumun üstüne düştü.
İlk 3-4 günde hamlama ağrısı vardı ve fazla bir şey olmadığından yüzme ve basketbola devam ettim. Birkaç kere yeterli ısınmadan oynadım.
Cumartesi gecesi sağ kolumun genelinde ve omzumda yoğun ağrıyla uyanıp doktora gittim.
2 gün içinde 4 kere röntgen çekildi, 2 acil doktoru ve bir acil ortapedicisi kırık, çatlak bulamadı. Ama kolumun ağrısından 2 gündür yataktan kalkamıyorum. Ödem oluştuğundan lifleri göremeyeceği için MRI çektirmedi. Sizce kas yırtığı veya lif kopması olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Annemin kas yırtılması olmuştu yaptığı ters bir hareket sonucu semptomlar seninkine benziyor valla, kas yırtılmaları özellikle ters hareket sonucu oluşanlar eklemlere yakın yerlerde oluşuyor özellikle omuz çevresi, senin ödemin nerede ve hareket kısıtlaman var mı ?

Annemin kas yırtılması olmuştu yaptığı ters bir hareket sonucu semptomlar seninkine benziyor valla, kas yırtılmaları özellikle ters hareket sonucu oluşanlar eklemlere yakın yerlerde oluşuyor özellikle omuz çevresi, senin ödemin nerede ve hareket kısıtlaman var mı ?
Merhaba hareket kısıtlamam var, kol askıda değilken saatlerce ağrıyor. Ödem sağ omuzumun üstünde solunda öne bakan kısımda kaslarda.

Merhaba hareket kısıtlamam var, kol askıda değilken saatlerce ağrıyor. Ödem sağ omuzumun üstünde solunda öne bakan kısımda kaslarda.

Hocam geçmiş olsun o zaman sizin bisepste sorun var gibi anneminki deltoid kasındaydı, inşallah zedelenmedir veya küçük bir yırtıktır yüzmeden dolayı büyümüşse gerçekten zor iyileşiyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı