Ağız kokusu

Ester Hirsch

Hectopat
Yer
İsrail
Arkadaşlar merhaba, bu konuyu açarken utanıyorum ama yapmak zorundayım. Benim ağzım çok kötü kokuyor affedersiniz ama b*k kokuyor. Araştırdığımda iltihap, çürük diş falan yazıyor ama benimkinin nedenini biliyorum sanırım. 1-2 aylıkken bizimkiler bezimi değiştirirken pis bezi yanıma koymuşlar ben de elimi sürüp ağzıma götürmüşüm (aşırı utanç duyuyorum şu an yazarken hemen müdahale etmişler ama iş işten geçmiş bile). Bence nedeni bu sizce ne yapmalıyım doktora gitmeye utanıyorum çözülür mü? Üniversiteye gideceğim arkadaş ortamım olacak sevgilim olacak ve ben bu durumdan kurtulmak istiyorum ne yapmam gerekli?

Arkadaşlar merhaba, bu konuyu açarken utanıyorum ama yapmak zorundayım. Benim ağzım çok kötü kokuyor affedersiniz ama b*k kokuyor. Araştırdığımda iltihap, çürük diş falan yazıyor ama benimkinin nedenini biliyorum sanırım. 1-2 aylıkken bizimkiler bezimi değiştirirken pis bezi yanıma koymuşlar ben de elimi sürüp ağzıma götürmüşüm (aşırı utanç duyuyorum şu an yazarken hemen müdahale etmişler ama iş işten geçmiş bile). Bence nedeni bu sizce ne yapmalıyım doktora gitmeye utanıyorum çözülür mü? Üniversiteye gideceğim arkadaş ortamım olacak sevgilim olacak ve ben bu durumdan kurtulmak istiyorum ne yapmam gerekli?
Karbonat. Tıpkı limon gibi hemen her derde deva olabilen karbonat da ağız kokusunu çözme konusunda bize yardımcı oluyor. 1 bardak içme suyunun içine 1 tatlı kaşığı (silme) karbonat ilave edip karıştırmanız ve bu suyla güzelce gargara yapmanız yeterli. Dene istersen.

Sebebi çocukken yaptığın şey olması bence imkansız açlıktan falan oluyor genelde ağız kokusu bir de boğazında yara olabilir.

Ben öyle düşünüyorum çünkü daha 1-2 aylığım ve organlarım falan yeni yeni geliştiği için o kokunun da kalıcı olarak kaldığını düşünüyorum umarım sen haklısındır.

Sebepleri;

Ağız Kokusuna Sebep Olabilecek Diğer Nedenler

• Ağıziçi mantar enfeksiyonları
  • Diş çürükleri (oyuklar)
  • Sinüzit
  • Bademcik iltihabı
  • Mide ve bağırsak sistemleri hastalıkları
  • Uzun süreli açlık
  • Alkol kullanımı
  • Sigara ve tütün ürünleri
  • Ağız kuruluğu
  • Diyabet
  • Böbrek rahatsızlıkları
  • Burun ve burun eti rahatsızlıkları sayılabilir.

Naneli diş macunları alın ve sürekli dişlerinizi fırçalayın, diş etlerinizi fırçalayın, gargara alın ve sürekli gargara yapın.

Herhangi bir çürük ya da başka bir şey olabilir ağzınızda. Çok öncesinde olan bir olay bu zaten. Bu nedenle olacağını sanmıyorum. Sabah ve akşam olmak üzere iki kez dişlerinizi fırçalayın. Listerine'in gargaraları var onlardan alın. Ama dediğim gibi, yıllar önce olan bir olay ve bu olaydan yıllar sonra oluyor bu durum. Bu arada bu ağız kokusu durumu önceden de oluyor muydu yoksa yeni mi başladı.

Geri
Yukarı