Ağız şapırdatma

Şapırdatmanın nesi kötü? Yani neden seni rahatsız ediyor? Mesela Güney Kore'de şapırdatarak yerler. Hatta yemeğin lezzetini bu şekilde gösterirlermiş. Filmlerinden de anlıyorum adamlar çok güzel yemek yiyor :) Keyif alıyorlar resmen.
Şap şap sesler çıkararak nasıl bir zevk alıyorsun? Yemek yemek dışındaki şap şaptan ben de zevk alıyorum. Ama yemek yerken ki şap şaptan nasıl zevk alıyorsun?

Şapırdatmanın nesi kötü? Yani neden seni rahatsız ediyor? Mesela Güney Kore'de şapırdatarak yerler. Hatta yemeğin lezzetini bu şekilde gösterirler miş. Filmlerinden de anlıyorum adamlar çok güzel yemek yiyor :) Keyif alıyorlar resmen.

İlkokulda toplumsal ahlak kuralları adı altında öğretilen insanların birbirlerini rahatsız etmeden belirli bir saygı çizgisinde yaşamasını sağlayan kurallar vardır bilir misiniz?

Şap şap sesler çıkararak nasıl bir zevk alıyorsun? Yemek yemek dışındaki şap şaptan ben de zevk alıyorum. Ama yemek yerken ki şap şaptan nasıl zevk alıyorsun?
Yiyen kişiye sorman lazım. Ki ona göre onun yeme şekli gayet normal. Bu şekilde öğrendiğin için senin için kötü geliyor. Ben mesela öyle yiyen birinden rahatsız olmam. Konuyu başka gereksiz yerlere çekme istersen.

Yeni konular

Geri
Yukarı