Agon Pro 27" AG273QCX 2K alınır mı?

suvarill

Centipat
Daha fazla  
7599 TL'ye sadece İtopya üzerinde satılıyor alınır mı bu fiyata. Normalde IPS panel istiyorum. Curved ve düz fark etmez benim için. Renk konusunda tabii ki IPS panel tercih ederim ama IPS siyahlari konstrat değerinden dolayı ve IPS glowdan dolayı incelemelerde cok kötü duruyor siyah renk verebilmek için beyaz ışık kullanımi gibi saçma duruyor. IPS panel kullanmadım forumlarda ve YouTube üzerinden incelemelerden gördüğüm kadarıyla kötü duruyor kameralardan dolayımi görüntü böyle duruyor IPS kullananlar yardımcı olursa sevinirim. İşten dolayı genelde akşamları kullanıyorum oyunlarda karanlık sahnelerde sıkıntı çıkarırım IPS ekran. Sırf IPS glowdan dolayı VA panel almayi düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
IPS Glow olayını abartı olarak görüyorum ben. Eğer siyah ekran veya temayla işiniz var ise tamam beğenilmeyebilir. Çünkü IPS'lerin en büyük eksisi siyahların griye kaçık olması. Fakat VA panelde ki ghosting sorunu IPS glowdan daha kötü. Ben mesela ghostinge katlanamıyorum. Resmen göz bozuyor. IPS glow çok siyahta belli oluyor ama renkler çok canlı.
Bu kişisel bir seçime giriyor bir seviyeden sonra.
Baktığın monitör AOC'un üst segment ailesi olan Agon'a ait. Kaliteli monitörlerdir. Beğenirim. Dolgun bir yapıya sahip. Kullanımda üzmez. Ghosting durumu size ait.

IPS monitörlerde panel teknolojilerinin yapısından dolayı her monitörde IPS glow ortaya çıkıyor ama hepsinde aynı derecede olmuyor. Bazılarında az bazılarında çok oluyor yani siyah tekdüzelik konusunda iyi IPS panelli modeller mevcut.

Şu videoda 2 tane modeli karşılaştırınca göreceksiniz ki:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
S2721DGF, M27Q modeline göre içerik üretimi konusunda başarısız gözüküyor çünkü Nano IPS panellerin black uniformity ve kontrast konusundaki performansı genelde kötü oluyor.

Sonuç olarak, IPS teknolojisinin dezavantajlarından biri olan IPS glow problemini en aza indirmek için geliştirilmiş IPS panellere sahip monitörler var. Eğer IPS glowdan rahatsız oluyorsanız onları tercih edin. İlla Curved istemiyorsanız VA almayın çünkü değmez.

Bonus:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

IPS Glow olayını abartı olarak görüyorum ben. Eğer siyah ekran veya temayla işiniz var ise tamam beğenilmeyebilir. Çünkü IPS'lerin en büyük eksisi siyahların griye kaçık olması. Fakat VA panelde ki ghosting sorunu IPS glowdan daha kötü. Ben mesela ghostinge katlanamıyorum. Resmen göz bozuyor. IPS glow çok siyahta belli oluyor ama renkler çok canlı.
Bu kişisel bir seçime giriyor bir seviyeden sonra.
Baktığın monitör AOC'un üst segment ailesi olan Agon'a ait. Kaliteli monitörlerdir. Beğenirim. Dolgun bir yapıya sahip. Kullanımda üzmez. Ghosting durumu size ait.
Teşekkürler hocam yorum için. Peki Max 9 bin bütçe için onerdigin monitör varmı peki. Siz hangisini kullanıyorsunuz memnunsaniz paylaşırsınız.

Teşekkürler hocam yorum için. Peki Max 9 bin bütçe için onerdigin monitör var mı peki. Siz hangisini kullanıyorsunuz memnunsaniz paylaşırsınız.

Bundan aşağısı el tutulur monitör zaten bulunmuyor. 6-7K'lık monitörler oldu 10K-12K.

IPS monitörlerde panel teknolojilerinin yapısından dolayı her monitörde IPS glow ortaya çıkıyor ama hepsinde aynı derecede olmuyor. Bazılarında az bazılarında çok oluyor yani siyah tekdüzelik konusunda iyi IPS panelli modeller mevcut.

Şu videoda 2 tane modeli karşılaştırınca göreceksiniz ki:
S2721DGF, M27Q modeline göre içerik üretimi konusunda başarısız gözüküyor çünkü Nano IPS panellerin black uniformity ve kontrast konusundaki performansı genelde kötü oluyor.

Sonuç olarak, IPS teknolojisinin dezavantajlarından biri olan IPS glow problemini en aza indirmek için geliştirilmiş IPS panellere sahip monitörler var. Eğer IPS glowdan rahatsız oluyorsanız onları tercih edin. İlla Curved istemiyorsanız VA almayın çünkü değmez.

Bonus:
IPS her türlü daha iyi ama işte her güzelin bir kusuru vardır

IPS her türlü daha iyi ama işte her güzelin bir kusuru vardır
Yazdıklarımı okumamışsınız belli ki. S2721DGFA zaten Nano IPS olduğu için klasik IPS panel gibi black uniformity konusunda başarısız. :D

Sadece pazarlama stratejisi olup, IPS panel teknolojisinin eksiklerini gidermek için bir şey yapmayan diğer IPS panellerden tek farkı arka aydınlatma teknolojisi olan Nano IPS panelin aksine IPS panelin eksiklerini gidermek için geliştirilmiş IPS paneller olan SS IPS, Rapid IPS tercih edin diye koca bir yazı yazdım ve siz hala Nano IPS panelli bir monitör olan S2721DGFA modelini baz alıyorsunuz. :D
Ayrıca karşılaştırdığınız monitör Mini-LED panel... Mini-LED, OLED'e kafa tutabilen bir teknoloji IPS nasıl baş etsin onunla? Hele Nano IPS... ne desek boş. Nano IPS önce kendi türündeki yani SS IPS, Rapid IPS panellere söz geçirsin de ondan sonra kıyaslamaya girsin. Paylaştığım videoları da izlememişsiniz belli ki. :D

Yazdıklarımı okumamışsınız belli ki. S2721DGFA zaten Nano IPS olduğu için klasik IPS panel gibi black uniformity konusunda başarısız. :D

Sadece pazarlama stratejisi olup, IPS panel teknolojisinin eksiklerini gidermek için bir şey yapmayan diğer IPS panellerden tek farkı arka aydınlatma teknolojisi olan Nano IPS panelin aksine IPS panelin eksiklerini gidermek için geliştirilmiş IPS paneller olan SS IPS, Rapid IPS tercih edin diye koca bir yazı yazdım ve siz hala Nano IPS panelli bir monitör olan S2721DGFA modelini baz alıyorsunuz. :D
Ayrıca karşılaştırdığınız monitör Mini-LED panel... Mini-LED, OLED'e kafa tutabilen bir teknoloji IPS nasıl baş etsin onunla? Hele Nano IPS... ne desek boş. Nano IPS önce kendi türündeki yani SS IPS, Rapid IPS panellere söz geçirsin de ondan sonra kıyaslamaya girsin. Paylaştığım videoları da izlememişsiniz belli ki. :D
Hocam kusura bakmayın iş yoğunluğundan olsa gerek yazdıklarından birşey anlamamisim😊 Sakin kafayla baktım sayende IPS panel almaya karar verdim. Beni rahatsız eden Nano IPS panellermis onu anladim. Tabiki bir va panel siyahlari olmasada diğer IPS panellerde çokda kötü durmuyor gibi. Zaten va panelin curved ve konstrat değerinden hariç bir artısı yok IPS e göre. Eğer bütçeyi zorlarsam AOC agon pro pd27s modeline karar verdim. Olmasada Asus vg27aq modeli 6900 TL ye düşmüş olmadı onu alırım öneriniz varsa sevinirim

Hocam kusura bakmayın iş yoğunluğundan olsa gerek yazdıklarından bir şey anlamamisim😊 Sakin kafayla baktım sayende IPS panel almaya karar verdim. Beni rahatsız eden Nano IPS paneller mis onu anladim. Tabii ki bir VA panel siyahlari olmasa da diğer IPS panellerde çok da kötü durmuyor gibi. Zaten VA panelin Curved ve konstrat değerinden hariç bir artısı yok IPS'e göre. Eğer bütçeyi zorlarsam AOC agon Pro PD27s modeline karar verdim. Olmasa da ASUS VG27aq modeli 6900 TL'ye düşmüş olmadı onu alırım öneriniz varsa sevinirim

Aoc 27" Porsche Design PD27S 1ms 170hz HDMI,DisplayPort Adaptive Sync 2K Gaming Monitör bu monitörü ben nadir ürünler koleksiyon yapan bir arkadaşıma aldırdım. Tasarımından dolayı saklayacağını söyledi. Henüz gidip test edemedim. Fakat beğendiğim bir monitördür. Forumda önerisini yaptığım konular vardır. Alırsanız bilgimiz olsun. 👍

Geri
Yukarı