AHCI Modda formatlarken HDD 0 MB görünüyor

kakakakaas

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar. Yakın zamanda bir tanıdığımdan eski bilgisayarını HDD'siz ve biraz kozmetik sorunlarıyla birlikte satın aldım. Kozmetik sorunlarını bilgisayarcıma tamir ettirdikten sonra internet üzerinden HDD siparişi verdim ve elime ulaştığı zaman formatlamak için USB'mi taktım. BIOS'dan gerekli ayarları yapıp kuruluma geçmek istedim fakat sürücüm 0 MB görünüyordu.

Tekrar BIOS'a dönüp HDD okuma modunu AHCI'den IDE'ye çevirdim yükleme sorunsuz gerçekleşip kurulumu tamamladım. Biraz zaman geçirdikten sonra bilgisayarı kapatıp açmak istedim fakat bilgisayarı açarken "no bootable device. Hit any Key" diye bir hatayla karşılaştım. Sorun şu; bilgisayar herhangi bir şekilde açıkken yeniden başlatılınca güç tamamıyla kesilmediği için sorunsuz açılıyor fakat bilgisayarı kapat deyip tamamen güçten kesince HDD'yi okumuyor ve aynı hatayı veriyor.

Bilgisayarcımla görüştüm kendisi test amaçlı hazırladığı, içinde Windows olan HDD'sini takınca bilgisayar sorunsuz çalışıyor. Bana sorunun harddiskimde olduğunu söyledi fakat harddiski 0 aldım. WD'nin 500GB'lik harddiski. Bu hatayla daha önce karşılaşan oldu mu, varsa bir çözüm yolu ve deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Teşekkürler.
Güncel ++

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı