AHCI modu kapatıp RAID moduna alınca HDD gözükmemeye başladı

• Konuyu başlatan r7r99
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 118

r7r99

Centipat
Daha fazla  
Dostlar merhabalar, yeni bir M.2 SSD aldım ve HDD ile birlikte kullanmak istedim. UEFI kurulumlu format USB'si oluşturdum AHCI modunu kapatıp RAID moduna aldığımda HDD gözükmez oldu, kabloları değiştirdim hata devam etti. HDD'ye güç geliyor çalışmasında herhangi bir problem yok, BIOS'ta görünmüyor RAID modda. Ne yapmam gerekli, nasıl bir yol izlemeliyim, yardımcı olur musunuz?

Anakartımın modeli MSI A520M- Pro.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar merhaba, yeni bir M.2 SSD aldım ve HDD ile birlikte kullanmak istedim. UEFI kurulumlu format USB'si oluşturdum AHCI modunu kapatıp RAID moduna aldığımda HDD gözükmez oldu, kabloları değiştirdim hata devam etti. HDD'ye güç geliyor çalışmasında herhangi bir problem yok, BIOS'ta görünmüyor RAID modda. Ne yapmam gerekli, nasıl bir yol izlemeliyim, yardımcı olur musunuz?

Anakartımın modeli MSI A520M- Pro.

Sadece BIOS'tan RAID moduna almak yetmiyor diye biliyorum RAID driver ile format atman lazım.

Tek diskli bir RAID 0 yapılandırmanız gerekir; depolama için işletim sistemine tek tek diskler değil, yalnızca VD'ler sunulur. RAID'in meta verilerinin diskteki bölüm bilgilerinin üzerine yazılması ve verileri erişilemez hale getirmesi muhtemeldir. Verilere erişmek için bunu RAID olmayan bir denetleyiciye bağlayın

Geri
Yukarı