Çözüldü AHCI modunda Windows mavi ekran veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Jean Valjean

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GTX 1060 İ7 7700HQ 16GB DDR4 RAM
Arkadaşlar ben 500 GB'lık bir hard disk kullanırken BIOS'umda SATA modu AHCI idi. Şimdi 120 GB'lık bir SSD kullanıyorum IDE'den AHCI'ye çektiğim zaman Windows yükleniyor gibi gösterip sonra mavi ekran alıyorum. Bu iki modun farkları nedir? Hangisi daha iyidir ya da bu AHCI moduna çekerken olan sıkıntıyı nasıl çözebilirim?

Çözüm
BIOS'tan IDE'ye geçin. Bilgisayarı açın. Shift basılı tutarak "Yeniden başlat" yapın. Bilgisayar yeniden başladığındı BIOS'a girip IDE ayarını AHCI'ye çekin. Güvenli Mod'da AHCI driverlarını yükleyerek açacaktır. Güvenli Mod'da masaüstünüze geldiğinizde AHCI driverları kendiliğinden kuralacak, sonra sizden yeniden başlatma isteyecek. Yeniden başlatarak AHCI modunda Diskinizi kullanmaya başlayacaksınız.
BIOS'tan IDE'ye geçin. Bilgisayarı açın. Shift basılı tutarak "Yeniden başlat" yapın. Bilgisayar yeniden başladığındı BIOS'a girip IDE ayarını AHCI'ye çekin. Güvenli Mod'da AHCI driverlarını yükleyerek açacaktır. Güvenli Mod'da masaüstünüze geldiğinizde AHCI driverları kendiliğinden kuralacak, sonra sizden yeniden başlatma isteyecek. Yeniden başlatarak AHCI modunda Diskinizi kullanmaya başlayacaksınız.

Çözüm
BIOS'tan IDE'ye geçin. Bilgisayarı açın. Shift basılı tutarak "yeniden başlat" yapın. Bilgisayar yeniden başladığındı BIOS'a girip IDE ayarını AHCI'ye çekin. Güvenli Mod'da AHCI driverlarını yükleyerek açacaktır. Güvenli Mod'da masaüstünüze geldiğinizde AHCI driverları kendiliğinden kuralacak, sonra sizden yeniden başlatma isteyecek. Yeniden başlatarak AHCI modunda diskinizi kullanmaya başlayacaksınız.

AHCI modu daha mı iyi yani?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı