Windows 10 BIOS Ahci yapınca mavi ekran sorunu

cn77

Hectopat
image.jpg
image.jpg
image.jpg

Windows 10'da SSD görünüyor. Fakat BIOS ayarını achi yapınca windows açılmıyor ve resimlerde göreceğiniz üzere, sorun ile karşılaşıyorum.
Sistemim;
İ3 530 (3.2 olarak kullanıyorum)
DP55WB anakart
8 GB RAM
650 Tİ BOOST

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    355,7 KB · Görüntüleme: 1.424
Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10'u Ahcı modunda kurmayıp sonradan BIOS üzerinden Ahcı yaparsanız mavi ekran alırsınız. Ya Ahcı modunda baştan format atacaksınız ya da Windows üzerinden Ahcı moduna çevireceksiniz.

Windows 10'u Ahcı modunda kurmayıp sonradan BIOS üzerinden Ahcı yaparsanız mavi ekran alırsınız. Ya Ahcı modunda baştan format atacaksınız ya da Windows üzerinden Ahcı moduna çevireceksiniz.

Öncelikle teşekkür ederim, hızlı cevap için. Windows üzerinden nasıl Ahcı moda çevirebilirim? Tekrar windows kurmak bana çok vakit kaybettirir.

Sonunda çözdüm. Nasıl çözdüğümü anlatayım. Belki faydası olur. Msconfig den önyükleme sekmesinden güvenli önyüklemeyi aktif yaptım. Yeniden başlat dedikten sonra tekrar bios a girip achi yi seçip kaydettikten sonra biostan çıktım. Pc güvenli modda başladıktan sonra ara ya tıklattım açılmadı. Ne yapıcam diye düşünürken aklıma windows tuşu ile "R" tuşuna basmak geldi. Yaptım oldu :) açılan msconfig de tekrar önyükleme sekmesinden güvenli önyüklemeyi kaldırıp - uygula - tamam diyerek çıktım. Pc yi tekrar başlattım. Böylece sorun çözülmüş oldu. @JaroxJamaica gösterdiğiniz yol için teşekkür ederim. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı