AHCI vs RAID

Ringwraith545

Hectopat
Daha fazla  
Depolama.

256 GB SATA SSD.
1TB M.2 SSD.
1TB hard disk.
Sizce AHCI mi yoksa RAID mi kullanmalıyım? Şu anda Windows AHCI kullanıyor RAID kullanmaya karar verirsem format veya Windows'ü tekrar yüklemem gerekir mi?

RAID 1 mi 0 mı kullanacaksanız? Yanlış değilsem RAID 0 için birebir aynı diskler öneriliyor. Kendim kullanmadım, yanlışsam düzeltebilirsiniz.

RAID 1 mi 0 mı kullanacaksanız? Yanlış değilsem RAID 0 için birebir aynı diskler öneriliyor. Kendim kullanmadım, yanlışsam düzeltebilirsiniz.

BIOS'da boot mode seçiminde öyle bir seçenek bulamadım sadece AHCI ve RAID arasında bir seçim yapılıyor.
Anakart: MSI Z390 Gaming Plus.

Öyle bir seçim yapılıyor ise diskler farklı olduğu için RAID 1, 5, 6 veya 10 kullanacağım muhtemelen 0'ı kullanmak imkansız çünkü

Ne öneriyorsunuz hocam bu diskler için hangisi daha hızlı olur sizce? Konu ile ilgili bilginiz var ise.

Sizin durumunuzda ne olur tam bilmiyorum maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı