AHCI'ye geçtikten sonra sistem boot edilmiyor

Erhan Gök

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, Windows 10'un yanında Dual boot olarak Pop!_OS kurmak istediğimden dolayı Windows Kurulduktan Sonra AHCI Modu Etkinleştirme konusundan yararlanarak.
-“HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\storahci” dizinine ulaşın.
-Değeri 3 olan error Control (hata kontrol) girişini bulun. Değeri 0 ile değiştirin.
-Startoverride klasörünü bulun. 3 değerinde ve 0 adında olan girişi bulun. Değeri 0 ile değiştirin.
-Bilgisayarı yeniden başlatın ve BIOS'tan AHCI'yi aktif edin.
Maddelerini uyguladıktan sonra BIOS'tan "Optane with RAID" ayarını AHCI olarak değiştirdim ve sonuç alamadım, daha sonra ise aynı maddeleri tekrardan uygulayıp sayfanın sonunda bulunan Regedit dosyasını indirip açtım ve BIOS'tan "Optane with RAID" ayarını tekrardan AHCI'ye geçirdim ve tekrardan açmayı denediğimde görseldeki hatayı aldım. Şu an BIOS'tan eski ayara döndürmeye çalışsam bile yine aynı hatayı veriyor. Bootable Windows 10 diski oluşturup başlangıç onarma denedim ama herhangi bir hata bulamadı. Bu hatayı format atmadan çözmenin bir yolu var mıdır? Şimdiden teşekkürler.
Bilgisayar olarak Acer AN515-55 kullanıyorum.

WhatsApp Image 2022-05-28 at 15.25.22.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı