Ahm55 işlemci fan hızı düşürme

SuiCast

Kilopat
Anakart modelim ahm55 (Intel H55). BIOS'da herhangi bir fan ayar yeri yok. Speedfan üzerinden de düşüremedim. "Do not use." Yazıyor speedfan programında. İşlemci 25-30 derece arasında çalışıyor ve çok ses yapıyor fanı. Fan 3500 devirde çalışıyor en düşük. Arada 6500 RPM civarını gördüğü oluyor. Nasıl düşüreceğim ben bunu? deli oldum vallahi sallayacağım çöpe. Tek tek tüm kabloları çıkardım tek ses yapan CPU fan.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    15,3 KB · Görüntüleme: 51
6500 olduğuna inanmıyorum. Sanırım bozuk anakart. Çünkü gösterge 3300 civarı gösterirken birden 6500 oluyor. 5 saniye sonra yeniden 3500 civarlarında sabitleniyor. Ancak inanırım 3500 gördüğüne çünkü aşırı ses yapıyor.

Benim hiç arkadaşım yok :(

Mahalle bilgisayarcısına da gidebilirsin elinde sadece fanı götürmek şartıyla, çalacaksa da çalsın Intel stok fan ne de olsa. Ben Intel stok fanını bırakıp bu ürüne geçtim sana da öneririm. Snowman - M200 CPU Fan - Rainbow Ledli CPU Fan Fiyatları ve Özellikleri

Mahalle bilgisayarcısına da gidebilirsin elinde sadece fanı götürmek şartıyla, çalacaksa da çalsın Intel stok fan ne de olsa. Ben Intel stok fanını bırakıp bu ürüne geçtim sana da öneririm. Snowman - M200 CPU Fan - Rainbow Ledli CPU Fan Fiyatları ve Özellikleri

Bu ürün 1156 pin ile uyumlu mu? Ses yapıyor mu? Aklıma bir fikir geldi. CPU fan kablosunu 3 pinlik System fan yerine takdım bakalım programlar yardımıyla hızını düşürebilecek miyim? Hala aşırı sesli sanırım fanda bir sorun var. Olursa yazacağım. Termal macunum olsa götürürdüm şimdiye. Son macunumu geçen ay kullandım.
Bu dediğimi yapınca yani 3 pine takınca fan hızı kontrol edilebiliyor mu? Edilmiyorsa emin olucam anakart gereksiz yere hızlandırmıyor fan hızlanıyor. Çünkü şu an 3 pindede sesli çalışıyor. Umarım fan bozuktur alır kurtulurum. 1156 pin anakartta yok ki piyasada ne ikinci el ne de sıfır.

Son düzenleme:
Bu ürün 1156 pin ile uyumlu mu? Ses yapıyor mu? Aklıma bir fikir geldi. CPU fan kablosunu 3 pinlik System fan yerine takdım bakalım programlar yardımıyla hızını düşürebilecek miyim? Hala aşırı sesli sanırım fanda bir sorun var. Olursa yazacağım. Termal macunum olsa götürürdüm şimdiye. Son macunumu geçen ay kullandım.
Bu dediğimi yapınca yani 3 pine takınca fan hızı kontrol edilebiliyor mu? Edilmiyorsa emin olucam anakart gereksiz yere hızlandırmıyor fan hızlanıyor. Çünkü şu an 3 pindede sesli çalışıyor. Umarım fan bozuktur alır kurtulurum. 1156 pin anakartta yok ki piyasada ne ikinci el ne de sıfır.

1156 ile uyumlu, 3 pinlilerde hız ayarı yoktur. Alıp bir deneyin olmazsa iade edebilirsiniz. Bütçe varsa M.200 Combo'da alabilirsiniz yanlış söylemişim benimki M.200 combo, normal M.200'de işinizi görür tabii.
Benim ürünüm: https://www.hepsiburada.com/snowman...mavi-p-HBV00000W9LVS?magaza=PeraElektromarket

1156 ile uyumlu, 3 pinlilerde hız ayarı yoktur. Alıp bir deneyin olmazsa iade edebilirsiniz. Bütçe varsa M.200 Combo'da alabilirsiniz yanlış söylemişim benimki M.200 combo, normal M.200'de işinizi görür tabii.
Benim ürünüm: https://www.hepsiburada.com/snowman...mavi-p-HBV00000W9LVS?magaza=PeraElektromarket

M.200 combo modelinin farkı nedir? Benim bildiğim kadarıyla combo yazanlarda 2 fan oluyor. Ancak resimlerde tek fan gözüküyor.

Fotoğraf yanlış gibi. Bunda 2 tane var.
Yorumlara bakılırsa tek fanlı geliyor bi sorayım satıcıya.
Ya başlık açıyorum bu kadar ilgilenen yok. Bu kasadaki fan girişleri Molex ya da 4 pin midir? Aerocool fanlarda 2'si birden olabiliyor. Öyle ise alıcam.

Geri
Yukarı