Ahmet Kaya hakkında

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konuyu iyi okursan Ahmet Şafak'ı Vatan haini olarak nitelemediğimizi anlarsın :D Ahmet Kaya ile Ahmet Şafak'ı karıştırdın :D

Ben ilk mesajı Ahmet Kaya için söyledim zaten :D Sonra senin mesajını gördüm ve Ahmet Şafak'ın güzel bir şarkısını paylaşayım dedim :)

Özellikle son dönemdeki olayları gördükten ve insanlara nasıl kolaylıkla iftira atıldığına şahit olduktan sonra, kişilere yapıştırılan "damgaların" ne kadar doğru olduğu konusunda şüphe etmeye başladım. Benim için yapılan müzik önemlidir genellikle.

Bu yakıştırmalar sadece bizim ülkemizde geçerli değil elbette. Örneğin Rammstein'a Nazi, Manowar'a din düşmanı, Marilyn Manson'a satanist gibi damgalar vuruluyor dünya çapında.

Hele son dönemde 12-13 yaşındaki kitlenin diline düşmüş bir "Illuminati" zırvalığı var ki hiç söz etmeye bile gerek yok :)

Kusura bakmayın son iletinin üzerinden günler geçmiş fakat birkaç kelam etmek isterim. Ben kendimi bildim bileli çevremdeki insanlar Ahmet Kaya dinler ve de çok sever. Bu insanlar ne teröristtir ne de destekçisidir ama Ahmet Kaya'nın şarkılarını dinlemeyi, eşlik etmeyi çok severler. Hatta milliyetçi görüşü olan birçok arkadaşım var benden çok seven, dinleyen. Yukarıda bir mesajda içeriği hakkında söz edilmiş. Hemen her türküde şarkıda kişisel bir görüş olur. Tabii ki bunlarda da var fakat bunların ayrımcı, terörü destekleyen bir içeriğe sahip olduğunu hiç sanmıyorum. @Muhsin Bayram'ın da söylediğine katılıyorum. İnsan bir kere damga yedikten sonra yıllarca bazı kesimlerce aşağılanır ve o damga hala üzerindedir. Ahmet Kaya sadece bir örnek.

Ayrıca sevin ya da sevmeyin yahut saygı duyun ya da duymayın, Ahmet Kaya'nın türküleri de Ahmet Şafak'ın türküleri de birer sanat eseridir ve siyasetin sanata bulaşmaması gerekir. Bunun ayrımına dikkat etmek şart.

Konuyu hortlatmak gibi oldu ama ben Ahmet Kaya sarkilari ile büyümüs ve bir cok konserine gitmis bir Ahmet Kaya hayrani olarak, Technopat üyeleri hakkinda ne düsünüyorlar diye arama yaparken bu konuya denk geldim...
Ahmet Kaya hemen hemen her konserinde, her belgeselinde, her röportajinda sunu söylemistir "Ölürsem istedigim tek sey var, asla ve asla bu ülkeyi sevmiyordu demesinler, ben Edirne'den Ardahan'a bu ülkeyi cok sevdim" simdi sorarim size, bu her defasinda bu lafi söyleyen bir insan nasil vatan haini olabilir?

Ben Apo'yu özledim gibi sarkimsi söylemlerinin elbette arkasinda degilim, elbette Ahmet Kaya'ninda hatalari vardi, lakin kitle psikoloji orda o lafi söylemesini gerektiriyordu belki, ya da belki de bir Öcalan sempatizaniydi. Magazin Gazetecileri Derneginde nerdeyse linc ediliyordu, "Kürtce sarki söylemek istiyorum" dedi diye, hangi babayigit arkasinda durdu? Ya da hanginiz?

Insan karalamak, insani linc etmek, insani sürgün etmek bir habere bakiyor maalesef ülkemizde...

Neyse yazacak cok sey var ama, ne yeri, ne sirasi...

Sevgiler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Çevrendeki insanlar galiba insanların kişiliği yüzünden o insanların sanatına ön yargı ile yaklaşıyor. Sosyalde'de böyle insanlar var galiba. Bana kalırsa bir insan sanatçı ise onun sanatından konuşulmalıdır. Kişiliği beni ingilendirmez kısacası. Ahmet Kaya dinliyor diye kimse kimseye sen kürtçüsün, sen PKK'cısın gibi sözler söylememeli ve söyleyemezde. Zaten böyle diyen insanlar sanattan anlamıyordur.

2013'den bu yana çok değişti düşünce yapım, Ahmet Kaya dinliyorum ve bunda yanlış bir şey asla görmüyorum.
Yanlış yerden sorgulamışız adamı, sorgulamak istediğimiz gibi sorgulamışız adamı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı