Ahşap bilek desteği için marangoz

AidenPearce

Hectopat
Razer Huntsman Mini kullanıyorum. Masamda daha estetik gözükmesi için şu şekilde bir bilek desteği arıyorum. AliExpress'te 200 liradan aşağı yok, ki işçilik vs. dahil edilirse 50 liraya mal edilebilir. Ahşap bir parça için bu kadar para vermek istemiyorum, çevredeki marangozlar yapmaya yanaşmıyor. Türkiye'de nereden alabilirim, veya yaptırabileceğim bir marangoz biliyor musunuz?

1644997762595.png

Bu devirde hiçbir marangozun bunu 50 liraya yapacağını sanmam. Basit görünse de bir kaç saat uğraştırır. Kimse bütün gününü 50 lira için harcamaz yani.

Bu arada malzeme olarak güzel bir ağaç kullanman zaten sadece bu boyutta bir parça için en az 50 TL tutacaktır.

Bunu kesmesi, zımparası, o eğimi, koruyucusu verniği falan derken. Sen yine 300'lük olursun :D

Semtindeki marangozla muhabbeti iyi tutarsan elindeki çıkma bir parçayla belki biraz da sevap olsun diye 50-100 liraya da halledebilirsin yani :)

Ben bile hafızalı süngerli aldım geçen hafta Amazon Yurtdışından. Ahşap düşünmeme rağmen girmedim o riske. Fotoğraflarda göründüğü gibi de çıkacağını düşünmüyorum yani.

İstanbul.
Bu devirde böyle ısmarlama bir parçayı 200'den aşağıya yaptırabileceğinizi zannetmiyorum. Bence bulmuşken Aliexpress'ten alın, belki yarın daha da artar fiyatı.
Bu devirde hiçbir marangozun bunu 50 liraya yapacağını sanmam. Basit görünse de bir kaç saat uğraştırır. Kimse bütün gününü 50 lira için harcamaz yani.
Bütün gün sürecek bir şey değil, kendi sektörüm değil ama tüm gün sürecek bir şey olacağını düşünmüyorum. Ahşap bir kalasa açı verip zımpara ve vernik atacak. Kolay. Özellikle işi marangozluk olan biri için çok daha kolay.
Bu arada malzeme olarak güzel bir ağaç kullanman zaten sadece bu boyutta bir parça için en az 50 TL tutacaktır.

Bunu kesmesi, zımparası, o eğimi, koruyucusu verniği falan derken. Sen yine 300'lük olursun :D

Semtindeki marangozla muhabbeti iyi tutarsan elindeki çıkma bir parçayla belki biraz da sevap olsun diye 50-100 liraya da halledebilirsin yani :)

Ben bile hafızalı süngerli aldım geçen hafta Amazon Yurtdışından. Ahşap düşünmeme rağmen girmedim o riske. Fotoğraflarda göründüğü gibi de çıkacağını düşünmüyorum yani.
30*8*2 ölçülerinde bir ahşap. Güzel bir ağaca da gerek yok. Ahşap rengine sahip olsa yeterli. 100 lira yeterli böyle bir ürün için. 200 - 300 gibi fiyatlardan bahsediliyor Aliexpress'de. Gereksiz.

Ahşap almanıza gerek yok. Estetik olarak istediğiniz için normal bir bilek desteği üzerine güzelce desen yapıştırırsanız istediğiniz görünümü elde etmiş olursunuz.

Babası marangoz olan birisi olarak 100 TL'ye yapılacak iş değil. Yapan kişinin ortalama 2 saat zamanını alacaktır. 2 saat için 100 TL kazanmaya değer bir para değil. Bir parça için kimse bu kadar emek harcamaz.

Senin için çok mühim mi bilmiyorum fakat 200TL inan '' günümüzde '' çok para değil.
Hayır 200₺ veremeyecek durumda değilim, ama dümdüz ahşap parçasına 200₺ vermek çok mantıksız geliyor bana. Ahşap yani bir özelliği yok düz ahşap.
Ahşap almanıza gerek yok. Estetik olarak istediğiniz için normal bir bilek desteği üzerine güzelce desen yapıştırırsanız istediğiniz görünümü elde etmiş olursunuz.
İşin komiği plastik de olsa normal bir bilek desteği de yok. Olanların hepsi yastık tarzında.

Geri
Yukarı