AI Suite 3 ile overclock

Rhulkinator

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar, PUBG oynarken CPU kullanımı %100 ve GPU kullanımı %88 üzerine çıkıyordu anlık kasmalar yaşıyordum. XMP RAM kullanıyorum, RAM frekansı değerlerini kontrol etmem için yüklediğim AI Suite programı sanırım işlemcimi overclock ediyor. Bu sebeple program içinden "tpu" modülüne girdim ayarları "default" yaptım bu seferde RAM hızı 2400 MHz oldu. BIOS'a girip "profile2" seçtim RAM'ler 3000 MHz oldu ama bu seferde RAM'le beraber işlemci OC oldu sanırım. Default yapmadan önce %2 olan TPU %39 oldu. Sistem özelliklerini ve AI Suite değerlerini aşağıda belirtiyorum. Sistemimi, PUBG gibi sorunlu oyunlar oynadığımı göze alarak nasıl maksimum verimlilikle kullanabilirim? OC ile aldığım FPS değerlerine de alıştım bu şekilde uzun süre kullanmamın bir zararı olur mu? 😀

Sistemim;
Intel Core i5 8500 Socket 1151 - 3.0GHz - 4.1Ghz 9MB önbellek 14nm işlemci
Asus Prime Z370-P Anakart
Kingston 16GB (2x8GB) HyperX Predator Black DDR4 3000MHz CL15 1.35V XMP Ram

Gigabyte GTX 1060 Ekran kartı
CoolerMaster Hyper 212 LED soğutucu
650W Xigmatek kasaya dahil PSU

tpu.jpg

Ben manuel olarak bir şey yapmıyorum RAM frekansını artırdığımda otomatik oluyor. Sanırım RAM seçimim yanlış bu işlemciyle uyumsuz mu emin değilim. @uguratakan

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı