Çözüldü AI Suite III kullanım sonrası fanlar çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CryDrivo

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, birkaç gün önce bir bilgisayar satın aldım.
Anakart'ı ASUS B450M Dragon ve depolama içinde AI Suite 3 programı yüklü olarak gelmişti. Programı çalıştırmadan önce arka egzoz fan gayet düzgün bir şekilde çalışıyordu ancak programa girdikten sonra arka fan çalışmayı kesti. El ile hafif çevirme sonrası tekrar aynı hızda çalışabiliyor ancak kasanın kapağını açık kullanmayı düşünmüyorum. Programı biraz daha kullanmaya devam ettikten sonra elle çevirmeden sonra bile fan dönmemeye başladı.

Ayrıca programda CPU fanı silent Mod'a aldığımda ön fanlar, ön fanları silent Mod'a aldığımda CPU fanı mod değiştiriyor. Bunu kesinlikle ben değiştirmedim kendisi başından beri böyleydi.

Birisinin ayarları en baştaki haline nasıl getirebileceğim hakkında fikri var mı? Monitörüm olmadığından yazdığınız çözümleri gece test edeceğim.

Sistem hakkındaki konumu yeni bir monitör aldıktan sonra yapmayı planlıyorum. Dün 1080P görüntü verebilen bir televizyonda 1 saat Prime95+FurMark testinde CPU 77, GPU 74 derece oldu. CPU'da Core performance Boost ayarı kapalıydı. ( CPU: 3500X, GPU: ASUS TUF 1660 Super)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Son önerim, AI Suite 3'ün otomatik açılmasını Görev Yöneticisi'nden engelleyip BIOS üzerinden fan ayarı yapmanız ve sistemi yeniden başlatmanız.

Geri
Yukarı