AIDA 64 değerleri nasıl?

627081

Picopat
RAM
CORSAIR 8GB (2x4GB) Vengeance LowProfile DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit
Ekran kartı
ASUS RX570 ROG STRIX OC 8GB GDDR5 256BİT
Anakart
Asus m5a97 r2.0
İşlemci
AMD FX-6300 Altı Çekirdek 3.50 GHz
5 dakikalık deneme sonunda çıkan aida64 değerleri resimde görüldüğü gibidir. Oyun oynerken bilgisayar aniden kendisini yeniden başlatıyor sorunu tam anlayamadım ve BIOS'a girdiğimde şöyle bir kırmızı bar gördüm. Overclock kullanmıyorum.
Ekran Alıntısı - Kopya.PNG
ad188e51-7402-4c7d-abcf-7b16035371cf.jpg

PSU (güç kaynağı) hakkında bilgi verebilir misiniz? BIOS pilini çıkartıp tekrar tak bu işlem BIOS'u sıfırlar. BIOS ayarlarını sıfırladıktan sonra bir dene aynısı olacak mı? Sorun PSU da olabilir çünkü seninkine benzer bir sorunu oyun Fatih'i diye bir yayıncı da yaşamıştı hatta YouTube'da bir videosunda anlatıyordu. Videonun 5. dakikasından başlatıp bir bak derim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
PSU (güç kaynağı) hakkında bilgi verebilir misiniz? BIOS pilini çıkartıp tekrar tak bu işlem BIOS'u sıfırlar. BIOS ayarlarını sıfırladıktan sonra bir dene aynısı olacak mı? Sorun PSU da olabilir çünkü seninkine benzer bir sorunu oyun Fatih'i diye bir yayıncı da yaşamıştı hatta YouTube'da bir videosunda anlatıyordu. Videonun 5. dakikasından başlatıp bir bak derim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Cooler Master 750W 80+Plus güç kaynağım var yeterli mi bilmiyorum ama bugün havalar yağmurlu olduğu için yaşadığım muhitte elektrik akımı zayıftı acaba elektrik akımı yetersiz kalınca da bu sorunu yaratabilir mi? Ek olarak işlemci sıcaklığım normal mi? Bazen boşta 20 derecelere kadar iniyor yükte maksimum 40 küsurlerde.

Cooler Master 750W 80+Plus güç kaynağım var yeterli mi bilmiyorum ama bugün havalar yağmurlu olduğu için yaşadığım muhitte elektrik akımı zayıftı acaba elektrik akımı yetersiz kalınca da bu sorunu yaratabilir mi?

Elektrik akımı konusunda pek bir fikrim yok ama olabilir. Siz BIOS'u sıfırlayın dediğim gibi BIOS pilini çıkarıp takın.
Sizin işlemcinin aynısı bende var. FX6300 NVIDIA GT730 2 GB ekran kartı Corsair 2x4 GB RAM var bende de ve 300W PSU ile kullanacağım. Sizin sistem tabii ekran kartı bakımından güç isteyen bir ekran kartı. Ben böyle kullanacağım sistemi daha çalıştırmadım bir sıkıntı çıkmaz inşallah.

Elektrik akımı konusunda pek bir fikrim yok ama olabilir. Siz BIOS'u sıfırlayın dediğim gibi BIOS pilini çıkarıp takın.
Sizin işlemcinin aynısı bende var. FX6300 NVIDIA GT730 2 GB ekran kartı Corsair 2x4 GB RAM var bende de ve 300W PSU ile kullanacağım. Sizin sistem tabii ekran kartı bakımından güç isteyen bir ekran kartı. Ben böyle kullanacağım sistemi daha çalıştırmadım bir sıkıntı çıkmaz inşallah.

Sizin kullandığınız ekran kartı daha iyi bence. FX6300 ile RX570 kullanırken işlemci darboğazı yaşıyorum bazen anlık takılmalar olabiliyor.

Geri
Yukarı