AIDA 64 nasıl kullanılır?

gnuginar

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Sıcaklıkları görmek için bu programı kurdum ama nasıl kullanacağımı bilmiyorum. Nasıl kullanacağımı söylerseniz iyi olur. Teşekkürler yardım edenlere.

Elbette hocam yardımcı olabiliriz. Menüden Bilgisayar sekmesine gelin. Burada Algılayıcı var. Açın ve değerler karşınıza çıkar.

Ne için hocam? İşlemci mi, ekran kartı mı? Tamamen boşta olmayabilir. Önemli olan yükteki değerler.

Boştayken 60'a kadar çıkıyor. Stres testi düşünüyorum.
Ekran Alıntısı.PNG

Test yapabilirsiniz hocam. Laptolarda sıcaklık değerleri biraz daha yüksek çıkabilir. Temizlik ve macun bakımını uzun süre yapmadıysanız, yapıp deneyin derim.

Test yapabilirsiniz hocam. Laptolarda sıcaklık değerleri biraz daha yüksek çıkabilir. Temizlik ve macun bakımını uzun süre yapmadıysanız, yapıp deneyin derim.
Hocam bu bilgisayar bana 2.el olarak 2016 yılında geldi. O zamandan bu zamana veya daha öncesinde temizlik yapılmadı sanırım. Yapmam için ailemi ikna etmem gerekiyor. Sıcaklık karşılaştırmasını göstereceğim. :)

@Yener K. hocam termal macun ve fan temizliğinin önemini vurgularsanız daha kolay ikna olabilirler.

Hocam hiç temizlik yapılmayan laptopta sizce yapılabilir mi test ? Yani 100 dereceyi falan bulabilir mi? Eğer bilgisayar kapanmıycaksa mavi ekran almıycaksam donanıma zarar gelmezse bende yapmayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı